MacBook’a jailbreak yapılabilir mi?

0
469
iOS 11.1.2 Jailbreak

iPhone kullanıcılarının büyük bir kısmının yakından takip ettiği jailbreak, MacBook’larda da yapılabiliyor mu? Bu yazımızda bu konuya değineceğiz.

Öncelikle ” jailbreak nedir? Ne işe yarar? Jailbreak nasıl yapılır?” gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız Jailbreak sayfamızı ziyaret ediniz.

Jailbreak yapmanın garantiyi bozduğu şeklinde yanlış bir inanış var. Jailbreak yapmak sadece yazılımsal bir işlemdir. Kolaylıkla geri alınabilir. Garantiyi de bozmamaktadır.

  • iPhone kullanıcıları, ücretsiz film indirmek, müzik dosyası indirmek gibi işlemleri kolayca yapamazlar. Bu yüzden jailbreak yapmak zorundadırlar. Ama bu durumun MacBook kullanıcıları için de olduğunu söyleyemeyiz. MacBook’a kuracağınız bir torrent istemci ile kolayca bu dosyalara ulaşabilirsiniz. İndirip kullanabilirsiniz. Film izlemek istediğinizde de doğrudan online film siteleri üzerinden web tarayıcısı ile film izleyebilirsiniz. Bu yüzden bu gibi işlemler için MacBook kolayca kullanılabilir. Jailbreak gibi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.
  • MacOS kullanıcıları AppStore haricinde yerlerden de indirme yapabilirler. Bunun için Sistem Özellikleri>Güvenlik&Gizlilik penceresinde yer alan seçeneği işaretlemeleri yeterlidir.
AnyWhere- Herhangi bir yer yazan seçeneğin seçilmesi yeterlidir.

Mac AppStore haricinde yerlerden program indirmek risklidir. İçlerinde trojan, malware gibi zararlı yazılımlar bulunabilir. Bu yüzden bu indirmeleri güvenilir sitelerden yapmanız çok önemlidir.

Sonuç olarak;

MacBook jailbreak yapılabilir. Tüm işletim sistemleri buna müsaittir. Ama buna gerek yoktur. Zaten MacOS kapalı bir OS değildir. İstediğiniz işlemleri Windows’ta olduğu gibi yapabilirsiniz. Bu sebeple MacBook jailbreak yayınlanmamaktadır. Bazı kötü niyetli siteler MacBook Jailbreak adı altında sisteminize zararlı yazılım bulaştırabilir. Dikkatli olunuz.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?