Apple’ın bilgisayar serileri olarak bilinen Macbook serisi bilgisayarların bu sene yepyeni bir modeli daha piyasaya sürüldü. Henüz yeni yeni piyasaya çıkan bilgisayarların ise eski serilere göre birçok yenilik içerdiğini ve hatta artık Macbook’un birçok teknolojinin ilk denemesine yer verdiğini de söylemek gerekiyor. Yeni seri Macbook Pro bilgisayarlarında en çok dikkati çeken yenilik ise Macbook Touch Bar özelliği olmuştu. Daha önce hiçbir bilgisayar serisinde rastlamadığımız özellik sayesinde kullanıcıların dokunmatik bar ile bilgisayarın özelliklerine doğrudan etki etmeleri de sağlandı. Dokunmatik Bar’ın birçok işlevde kullanılması ve hatta uygulama desteği bile olması Apple’ın en çok konuşulan yeniliğinin de Macbook Touch Bar olmasını sağlamıştı.

Dokunmatik Bar İle Oyun Açtılar

Apple’ın yaptığı tanıtımda da belirtiği gibi hem uygulama desteği hem de bilgisayarın özelliklerini kontrol edebildiğiniz dokunmatik bar için özel uygulamalar geliştirmeniz de mümkün kılınıyor. Dokunmatik barın uygulama desteğinin olmasıyla beraber şimdilerde bar için geliştirilen uygulamaların haberleri de gündeme gelmeye başlamıştı. Artık dokunmatik bar için geliştirilecek olan uygulamalar beklenirken gelen son haberler beraber Macbook Touch Bar’ın aslında ne kadar geniş bir desteği olduğu da ortaya çıktı.

Macbook-Touch-Bar-oyun-çalıştırdı

Zira son yapılan paylaşımlarla beraber Macbook Touch Bar üzerinde oyun çalıştırmanın mümkün olduğu ortaya çıktı. Adı bilinmeyen bir kullanıcı tarafından internete yüklenen video ile ortaya çıkan durumda Macbook Touch Bar üzerinde efsane oyun serilerinden biri olan DOOM’un ilk versiyonunun çalıştırıldığı görüldü.

Çözünürlük Düşük Olsa da Oynamak Mümkün

Barın tasarımı ince uzun olduğu için oyun her ne kadar düşük çözünürlükte gösteriliyor ve yatay bir biçimde gösteriliyor olsa da oyunu Macbook Touch Bar üzerinden oynamak mümkün. DOOM serisinin ilk oyunlarından biri olan ve şimdilerde Apple ile tekrar gündeme gelen 1993 yapımı oyunun bara nasıl yüklendiği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat sadece bu paylaşım bile aslında Macbook Touch Bar’ın ne kadar geniş bir alanda desteği olduğunu da kanıtlamış oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?