MacBook Serisi İçin SIM Kartı Desteği Mi Geliyor?

0
52

Apple MacBook serisi üzerinde artık daha fazla yoğunlaşmaya başladı. Son açıklanan mali tablolarla beraber bu yıl iPhone satışlarında rekor kırdığı belirtilen Apple’ın şimdilerde ise MacBook serileri üzerinde bir çalışma içerisine girdiği öğrenildi. İlk olarak MacBook serisi için Apple’ın yeni işlemciler geliştirmeye başladığı konusunda haberler gelmeye başlamıştı.

Ardı ardına gelen haberlerle beraber yeni seri işlemcileri için çalışmasının yanı sıra Apple’ın MacBook serisine bambaşka eklentiler koymayı düşündüğü de ortaya çıktı. Apple’ın bu noktada yaptığı çalışmanın ise patent görselleri ortaya çıktı. Son patent görselleri ile beraber Apple’ın bambaşka bir teknoloji üzerinde çalıştığını belirtiliyor.

MacBook SIM Kart Patenti

Yayınlanan patent görselleri ile beraber ortaya çıkan yeni teknolojiye göre Apple MacBook serisi bilgisayarlarına yeni SIM kart sistemi ekleyecek. Patent görselleriyle göre fiziksel bir hat girişi yapılmayacak olan serinin sadece sanal bir SIM kart bağlantısı kuracağı ortaya çıktı. Yani aklınıza şu gelmesin SIM kart ile beraber MacBook üzerinden telefon görüşmesi mümkün olacak gibi bir bilgi yanlış olur.

MacBook

Bunun yerine patent görsellerine göre internet sistemleri için sanal bir SIM kart bağlantısı kurulacak. Bu sayede kullanıcılar mobil hatları üzerinden MacBook ile beraber başka hiçbir sisteme ihtiyaç duymadan internete girebilecekler. Söz konusu teknoloji için ise nasıl bir sistem kullanılacağı konusunda ise henüz netlik kazanan bir nokta yok.

MacBook İçin Yeni Geliştirmeler

Sadece bu patent görselleri değil bunun dışında Apple’ın bilgisayarları için yeni teknolojiler geliştirmek üzere sıkı bir çalışma içerisine girdiğini de söylemek gerekiyor. Önce yeni işlemcilerin kullanılması hemen ardından gelen yeni Touch Bar sistem destekleri şimdi ise bu yönde SIM kartı kullanımı yapılacağının iddiası derken Apple’ın hızla yeni serileri üzerinde yeni teknolojiler geliştirmeye yöneldiğini söyleyebiliriz.

Yapılan tüm bu geliştirmeler sonrasında ise Apple’ın bundan sonraki nesil MacBook cihazlarının çok daha başarılı olacağını söylemek de yanlış olmaz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?