Apple yeni MacBook Pro modelini 27 Ekim akşamı tanıttı. MacBook Pro’ların RAM’inin maksimum 16 GB olması sanal alemde tartışmalar yaratmıştı. Bu konuda Apple’dan da bir yorum geldi. Apple üst düzey yöneticilerinden Phil Schiller’ın bu konuda yaptığı açıklamada;

16 GB RAM’den fazlasının çok daha fazla pil sarfiyatı yaptığını ve bir notebook için, daha fazla RAM’in verimli olmadığını söyledi. Apple’dan gelen açıklama şu şekilde:

“TO PUT MORE THAN 16GB OF FAST RAM İNTO A NOTEBOOK DESİGN AT THİS TİME WOULD REQUİRE A MEMORY SYSTEM THAT CONSUMES MUCH MORE POWER AND WOULDN’T BE EFFİCİENT ENOUGH FOR A NOTEBOOK. I HOPE YOU CHECK OUT THİS NEW GENERATİON MACBOOK PRO, İT REALLY İS AN İNCREDİBLE SYSTEM.”

Açıklama bu şekilde. Yeni MacBook Pro modelleri, 10 saate yakın pil ömrü ile oldukça uzun kullanım süresine sahip. Apple 32 GB RAM kullanmış olsaydı, pil ömrü ciddi şekilde azalırdı. Aynı zamanda bu ekstra RAM’i kullanacak bir program kullanma olasılığınız çok az olurdu. Fiyatının da daha da artacağını eklemek lazım. AppleUzmani.net olarak biz Apple’ın bu kararını yerinde buluyoruz. 13 inç modeller ise 8GB RAM ile geliyor ve isterseniz bunu 16 GB RAM’ e çıkartmanız mümkün.15 inç MacBook Pro’lar ise 16 GB RAM ile geliyor.

MacBook Pro ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

MacBook Pro özellikleri

MacBook Pro almak isteyenlerin hangi modeli alacağına karar vermesine yardımcı olmak için yazdığımız rehber yazısı için aşağıdaki linke tıklayın:

MacBook Pro nasıl bir cihaz? Hangi modeli almalıyım?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?