Apple’ın en çok önem verilen bilgisayar serisi olan MacBook Pro ve MacBook modelleri için uzun süredir bazı şikayetler gündeme gelmeye başlamıştı. Her iki modelde de özellikle klavye sorunları karşımıza çıkmaya başlamıştı. Kullanıcılar MacBook Pro ve MacBook modellerinin kelebek klavye tipinde sürekli tuş sorunları ve takılmalarla karşı karşıya kaldıklarını belirten mesajlar atmaya başlamıştı.

Konu hakkında değerlendirmeler yapan Apple ise kelebek klavye modellerinin bazı serilerinde bu tip sorunların yaşandığını kabul etmişti. Şimdi ise firma tarafından beklenen adım atıldı ve klavyeler için yeni bir tamir programı başlatıldı.

MacBook Pro ve MacBook Klavyeleri Bakıma Alınacak

Konunun incelemelerini yaptıklarını açıklayan Apple, bazı modeller için onarım programı başlattı. Marka tarafından yapılan açıklamada 2015 ile 2017 yılları arasında üretilen modellerin klavyelerinin servis onarımına dahil edildiği belirtildi. MacBook Pro ve MacBook Klavyeleri için kullanıcıların bu şekilde ücretsiz hizmet almaları da sağlanacak. İlk olarak ana modellerde yapılacak olan çalışmanın ise sadece 2015 ile 2017 yılları arasında üretilen modeller için geçerli olacağı söyleniyor.

MacBook Pro ve MacBook Klavyeleri

Söz konusu tamir programından yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarının ise incelemeye alınacağını belirtelim. İncelenen cihazların ise klavyelerinde sıvı teması ya da fiziksel darbe durumunun olmaması gerekiyor. Bu şekilde bir hata bulunacak olursa, sorumlunun kullanıcı olacağı yönünde bilgiler var.

Yani bu tür bir hasarla gelen MacBook Pro ve MacBook Klavyeleri için ücretsiz tamir programı da başlatılmayacak. Şimdilik sadece bahsettiğimiz seriler için geçerli olacak ve şartların aranacağı bir ücretsiz tamir projesinden söz ediyoruz. Apple konu hakkında detaylı açıklama yapacak olursa, yeni gelişmeleri aktaracağız.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Plus Ekran Siparişleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?