Apple’ın Hello Again etkinliğinde tanıtımını yaptığı yeni seri bilgisayarları yeni Macbook Pro birçok yeni sistem özelliklerle beraber kullanıcılara sunulmuştu. Macbook Pro serisinin Touch Bar adı verilen yeni özellikle beraber gelmesi ve artık dokunmatik sistemleri bilgisayarlarla birleştirmesiyle beraber serinin en başarılı bilgisayarı yeni tanıtılan Macbook Pro olarak gösterilmişti. Kullanıcılara sunulan tüm bu yeniliklerle beraber Macbook Pro fiyatının da bir hayli yüksek olması Apple’ın epey gündeme gelmesine neden olmuştu.

Şimdiye kadar her seferinde yeni özellikleri ve yüksek fiyatları ile gündeme gelen Macbook Pro için ise son günlerde bazı sorun iddiaları gündeme gelmeye başladı. Serinin ilk olarak dokunmatik fara kontrol pedinde bir sorun yaşandığı iddia ediliyor. Trackpad olarak bildiğimiz fare alanında yaşandığı iddia edilen sorunla beraber Apple’ın beğenilen özelliklerinden birinin artık doğru bir şekilde çalışmadığı da ortaya çıktı.

3 Parmak Sistemi Çalışmıyor İddiası

İddialara göre eski serilerin beğenilen özelliklerinden biri olan pencere geçişleri sistemi yeni seride sorunlar vermeye başladı. Pencere geçişleri için eski serilerde kullanılan 3 parmak geçiş sistemi artık doğru bir şekilde çalışmıyor. Söz konusu sistemle beraber kullanıcıların tıklama yapmadan doğrudan parmak kaydırma hareketi ile pencereler arası geçiş yaptığını da biliyoruz.

apple-macbook-pro-sorunlarıPencereler arası geçiş sistemi sağlayan özellik biraz değişiklik gösterse de Apple’ın bu seride aynı özelliği kullandığını açıklanmıştı. Fakat eski sistemlerden farklı olarak bu seride geçişler sorun vermeye başladı. 3 parmak hareketinde donmalar ve geçiş sorunları yaşandığını belirten kullanıcılardan Apple’a birçok mesaj gönderildi.

Yeni Macbook Pro için gönderilen tüm bu mesajlar sonrasında ise Apple’ın çalışmalara başladığını da belirtelim. Zira firmadan bu sorunu tamamen çözecek bir güncelleme ya da özelliği kaldıran bir güncelleme beklenmekte. Fakat henüz Apple bu konuda bir açıklama yapmadığı için güncelleme tarihi ve güncellemenin ne gibi niteliklere sahip olacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı. Kısa süre içerisinde Apple tarafından konu için yeni bir açıklama yapılması da bekleniyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?