MacBook Pro Pil Testleri Hatalı Mı?

0

Apple’ın geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü yeni bilgisayar serisi MacBook Pro 2016 hemen her yönü ile Apple’ın en beğenilen serilerinden biri olmuştu. Özellikle bilgisayarın sahip olduğu yeni teknolojiler bir hayli konuşulmuş ve Touch Bar sistemleri dahil yeni sistemler MacBook Pro serisinin gündem olmasını sağlamıştı.

Apple’ın kullanıcılara bu konuda sunduğu bir diğer yenilik olan pil süreleri içinde marka yepyeni çözümler ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 10 saate kadar pil ömrü ile gündeme gelen yeni MacBook serilerinde sunulan bu pil süreleri için ise kullanıcılardan beklenmedik yorumlar gelmişti.

Pil Süreleri Gerçeği Yansıtmıyor İddiası

Birçok kullanıcıdan gelen mesajlarla beraber pil sürelerinin sadece 5-6 saat gibi değerlerde kaldığının açıklanmasıyla beraber Apple’da konu hakkında bir çalışma yapmıştı. Apple’ın konu hakkında yaptığı testler ile beraber pil sürelerinin gerçekten doğru olup olmadığı konusunda marka yeniden testlere başladığını duyurdu.

MacBook Pro Pil Testleri

Yapılan tüm bu yeni testler sonucunda ise iddialara göre Apple gerçekten yine bir pil sorunu ile karşı karşıya. İlk olarak Consumer Reports tarafından ortaya atılan iddialarla beraber pil sorunlarının devam ettiği ve MacBook’un pil tutarsızlığı ile karşı karşıya olduğu belirtilmişti. İki farklı MacBook cihazında pil testlerinde iki farklı sonuç elde edilmesinden sonra Apple ile ortak bir çalışmada yapılmaya başlandı.

Testler Sonrası Apple Tarafından Açıklama

Apple tarafından yapılan çalışmalarla ve son testler sonrasında markada MacBook Pro pil tutarsızlığını kabul etti. Yaşanan pil tutarsızlıkları nedeniyle ise pil dayanma sürelerinin beklenen değerlerden düşük çıktığı da belirtiliyor. Bu durumun nedeni ise Safari tarayıcı da oluşan yazılımsal bir ön bellek sorunu olduğunu belirten Apple’ın şimdilerde ise bunun için yeni bir güncelleme yayınlayacağı da belirtiliyor.

Doğrudan Apple tarafından yapılan bu açıklamadan sonra ise şunu belirtelim pil süreleri yine 10 saat değerlerine ulaşmadı. Fakat testler ve güncelleme değerlerine bakacak olursak söz konusu sorunun giderilmesi için yapılan çalışma sonrası pil süreleri istenen değerlere hiç olmadığı kadar yaklaşmış oldu.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here