13 inçlik MacBook Pro

iPhone 7 serisinden sonra Apple, bu sene bir diğer teknoloji ürünü olan bilgisayarlarının yeni seri üyeleri ile gündeme gelmişti. Yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarının piyasaya çıkmadan önce birçok detayı gündem olmuş ve tıpkı iPhone serilerinde olduğu gibi aylarca konuşulmaya başlanmıştı. Apple’ın tanıtımına kadar devam eden tartışmalar ve yeni özellik iddiaları Apple’ın gerçekleştirdiği tanıtımla beraber ise son bulmuştu. Zira dev marka yaptığı tanıtımla beraber yeni seri MacBook Pro bilgisayarları için beklenen tüm özellikleri ortaya koymuştu. Yeni nesil işlemciler, yeni Ram bellek miktarı, Yeni ekran teknolojisi, yeni tasarım derken son seride en çok konuşulan özellik ise Touch Bar özelliği olmuştu. Daha önce benzerine pek rastlanılmayan sistemin yanında Apple’ın en büyük iddiası ise 10 saat pil ömrü oldu.

10 Saat Pil Ömrü Ne Kadar Doğru?

Taşınabilir bilgisayar serileri için en büyük sorunlardan biri olan şarj süresi için bu kadar iddialı bir çıkış yapması Apple’ın yeni seri MacBook Pro cihazlarının pil süreleri için de en çok merak edilen markalardan biri haline gelmesine neden olmuştu. Fakat serinin piyasaya çıkmasıyla beraber bu konuda Apple’a yeni eleştiriler gelmeye başladı.

macbook-pro-pil-sorunu

Zira Apple’ın ortaya attığı iddialarla beraber 10 saate kadar kullanım sunması beklenen bilgisayarların pil süresi konusunda bu değerlere ulaşamadığı belirtiliyor. Apple’a yapılan şikayetlere bakacak olursak birçok kullanıcı yeni serinin sadece 3 ile 7 saat arasında bir kullanım sunduğunu söylemekte.

Apple’ın Açıklaması Konusunda Henüz Bilgi Yok

Bir iki derken doğrudan Apple’ın destek sayfalarına bu konuda onlarca kullanıcının şikayet mesajları gönderdiğinin iddia edilmesiyle beraber gözler MacBook Pro için de Apple’a çevrildi. Apple ise henüz konu hakkında net bir açıklama yapma gereği duymasa da pil kullanımının kullanıcıların farklı kullanımlarına göre değişebiliyor olması pil sorunu iddialarını ikinci plana atıyor. Fakat yine de Apple’ın bu konuda yapacağı açıklamaları beklemek gerekiyor. Zira 10 saat pil süresine karşın 3-4 saat gibi bir pil süresi değeri iddiası oldukça ciddi bir iddia.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?