MacBook Pro Pil Değişim Kampanyası

0
301
MacBook Pro Pil Değişim

Apple’ın belli aralıklarla kampanyalar düzenlediği ve satış sonrası destek sistemini geliştirdiği biliniyor. Son kampanya MacBook Pro modelleri için geldi. Bir süredir MacBook Pro modellerinde yaşanan pil sorunlarını inceleyen Apple, sonunda bu konuda resmi bir açıklama yaptı ve MacBook Pro Pil Değişim kampanyası başlatıldı.

MacBook Pro Pil Değişim kampanyası, tüm modeller için geçerli değil. Bazı modellerde yer alan pil sorunları nedeniyle başlatılan MacBook Pro Pil Değişim kampanyasının detaylarından da söz edelim.

MacBook Pro Pil Değişim Kampanyasına Dahil Olan Modeller

Kampanyanın başlatılmasının nedeni, bazı modellerde pilin aşırı derecede ısınması ve bu durumun yangın riskini ortaya çıkarması. Apple, yangın riskine neden olan piller için değiştirme kampanyasını başlatacağını duyurdu.

Açıklamaya göre sorun sadece 15 inç MacBook Pro modellerinde var. Eylül 2015 ile Şubat 2017 arasında satılan cihazlar pil değişimine dahil edildi. Bunun dışında ısınma sorunu yaşanan cihazların ise Retina 15 inç 2015 ortası satışa çıkan cihazlar olduğu belirtiliyor.

MacBook Pro Pil Değişim

Tamamen ücretsiz olarak sunulacak ve pillerin değişimi için kullanılacak olan programa her cihaz dahil değil. Hangi serinin dahil olduğu bir yana kullandığınız bilgisayarın değişim programına dahil olup olmadığını görmek için Apple’ın oluşturduğu kontrol sayfasına bakabilirsiniz.

Burada yer alan bağlantı üzerinden, cihazınızın seri numarasını kullanarak kontrol yapabilirsiniz. Cihazınız değişim programına dahilse, hemen servise başvurmakta yarar var.

İLGİLİ HABER:  iPad- iPad Pro mu MacBook - MacBook Pro mu? Karşılaştırma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?