Apple’ın laptop serisi MacBook modelleri için önemli değişiklikler yapılmaya başlandı. İlk olarak 12 inçlik MacBook modelleri için bir düzenleme yapılmış ve bu modellerin üretiminin durdurulduğu açıklanmıştı. Hemen sonrasında ise Apple’ın resmi sitesinde MacBook Pro modelleri için bir düzenleme yapıldığı duyuruldu.

MacBook Pro Touch Bar Zorunluluğu

Apple’ın MacBook Pro modellerinde Touch Bar kullanılan ve kullanılmayan bilgisayarlar vardı. Fakat son düzenleme sonrasında MacBook Pro modelleri için Touch Bar bir zorunluluk haline geldi. İlk olarak 13 inçlik MacBook Pro modellerinin değiştirildiğini gördük.

Bu modellerde yapılan değişiklik sonrasında Touch Bar kullanılmayan seriler envanterden çıkarıldı. İki yeni modelin envantere eklendiğini ve iki modelde de Touch Bar bulunduğunu belirtelim. 8.nesil Intel Core i5 işlemcilerinin yer aldığı bu modellerin, başlangıç fiyatı için ise 10.299 TL rakamının açıklandığını belirtelim.

13 inçlik MacBook Pro

Bu düzenlemeyle beraber Touch Bar kullanılmayan MacBook Pro modeli kalmamış oldu. Hem 13 inçlik serilerde hem de 15 inçlik serilerde Touch Bar kullanılmış durumda.  Bunun dışında bir düzenleme daha var. Bir diğer düzenleme ise MacBook Air modeli için geçerli.

MacBook Air Modelleri için İndirim

İkinci düzenleme bir indirim haberi. MacBook Air indirim haberi de aynı düzenleme sonrasında verildi. Artık Air modelleri için başlangıç fiyatı 8699 TL olarak güncellendi. Bu rakamın 9199 TL olduğunu görüyorduk.

13 inçlik MacBook Pro

Bunun dışında 256 GB depolama alanı bulunan model için de 500 TL gibi bir indirim yapıldı ve yeni fiyat 10.299 TL olarak açıklandı. MacBook Air indirim haberi sonrasında 1 TB depolama alanı bulunan versiyonun da satışa çıkarıldığını belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?