MacBook Pro Kullanıcılarına Hoparlör Uyarısı

0
289

iPhone serisinden sonra Apple’ın en gözde ürünlerinden biri olan MacBook modelleri, hem güçlü donanım özellikleri hem de başarılı tasarım detaylarıyla öne çıkan bilgisayar serilerinden bir tanesi. Genelde bu serinin ne kadar güçlü olduğuna ve yeni modellerde ne kadar ince kasalara yer verildiğine dikkat çekiyor. Fakat zaman zaman özellikle MacBook Pro modelleri için belli başlı sorunlarda gündeme gelmiyor değil.

Benzeri bir sorun geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Adobe Premiere Pro CC yazılımını kullanan bazı MacBook Pro sahipleri, hoparlörlerini patlatan hatalarla karşı karşıya kalmaya başladı. Bu kez sorunun oldukça ciddi olduğunu da eklemek gerekiyor.

Adobe Premiere Pro CC Nasıl Bir Soruna Neden Oluyor?

Kullanıcıların forumlar üzerinde paylaştıkları mesajlar sonrasında ortaya çıkan gerçeklere göre Adobe Premiere Pro CC, cihazın hoparlörünün patlamasına neden olabiliyor. Mesajlara göre yazılımı kullanırken bir anda rahatsız edici derecede yüksek bir ses ortaya çıkıyor ve bu ses durdurulamıyor. Yazılım hatasından kaynaklandığı düşünülen sesin kapatılamaması nedeniyle hoparlör bir süre sonra patlayabiliyor.

Adobe Premiere Pro CC

Kullanıcıların bu yönde mesajlarını düşündüğümüz zaman Apple’dan çok Adobe tarafından yapılacak açıklamalara odaklanmaya başladık. Adobe Premiere Pro CC programı için bir açıklama geldiğini de belirtelim. Açıklamada söz konusu uygulama başlatılmadan önce mikrofonların devre dışı bırakılması istendi. Mikrofonların devre dışı bırakılması, ses sorununun önüne geçilmesini sağlıyor ve hoparlörlerde bu şekilde patlama gibi bir sorunla karşı karşıya kalmıyor.

Adobe Premiere Pro CC uygulaması için bir düzenleme güncellemesinin de gelmesi olası. Şimdilik yazılım güncellemesinin ne zaman geleceği konusunda en ufak bir bilgi söz konusu değil. Sadece sorunun yazılımsal olarak karşımıza çıktığı bir sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için güncelleme gelmesini beklemek gerekiyor. Güncellemenin yayınlanmasının ardından hataya ilişkin çok daha fazla bilgi paylaşımı yapılacak. Şimdilik güncellemeden başka bir çare yok gibi duruyor. Apple ise konu hakkında sessiz.

İLGİLİ HABER:  Youtube Go Ülkemizde İndirmeye Açıldı! Özellikleri Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?