MacBook Pro için Yeni Soğutma Sistemi Yolda

0
132
MacBook Pro

Apple’ın MacBook modellerinde çok fazla bir ısı sorunu yok. İşlemcilerin güçlü olmasına karşın çok bariz bir ısınma sorunu bilmiyoruz.

Fakat buna rağmen Apple işini sağlama alacak. Çünkü MacBook Pro modelleri için gelecek olan yeni işlemciler çok daha güçlü olacak. İşlemci gücünün artması ve bilgisayarın daha yoğun yük altında çalışması, ısınma sorununu ortaya çıkarabilir. Bunun için de Apple yeni bir soğutucu sistem üzerinde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Pro için Önemli Bilgiler Ortaya Çıktı

MacBook Pro için Yükseltici Ayaklar Geliyor

Apple’ın aldığı patentler yeni teknolojiyi de gözler önüne sermekte. Bu patent görsellerine baktığımızda gördüğümüz sistematik çalışacak olan yeni yükseltici ayaklar.

Doğrudan MacOS yazılımı ile kordineli bir şekilde çalışacak olan ayaklar, bilgisayarın ısısı yükseldiği zaman devreye alınabilecek ve bilgisayarı 3.8 mm kadar kaldıracak. Bu sayede bilgisayarın hava akışında da büyük oranda değişiklik yaşanacak.

Yükseklik çok gelmeyebilir ama bu hava akışına ciddi oranda etki etmesi demek. Ekran açısıyla da bağlantılı bir şekilde kullanılacak olan yükseltici ayaklar, tasarımda da ufak değişikliklerin yaşanmasına neden olacak.

MacBook Pro

MacBook Pro’nun üst kısmında bu ayakların kullanıldığını düşünecek olursak, bu kısımda bir boş alan da ortaya çıkacak demek oluyor. Cihazın bir tık aşağı doğru uzaması demek oluyor. Bu da Apple’a ekstra bir alan açılmasını sağlayacak.

Firmanın buraya daha güçlü hoparlör ekleyeceği ve yine kontrol tuşları için de ek bir şey düşünülebileceği iddiası var. Soğutucu sistemi için ortaya çıkan patentler şimdilik bunları işaret ediyor.

Şunu da unutmamak gerekiyor ki böyle bir değişikliğin düşünülmüş olması, Apple’ın bir sonraki işlemcide performansı bir hayli yükselteceği anlamına da geliyor. Daha doğrusu bunun işareti veriliyor desek yeridir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 Ekran Teknolojisi Hakkında Yeni Detaylar

MacBook Pro

Firmanın söz konusu değişiklik için patent onayı alması, bu sistemin hemen kullanılacağı anlamına da gelmiyor. Kesin bu sistemin geleceği de netleşmedi. Patent aşamasında kalabilir ya da patent aşamasında iptal edilebilir. Yeni sistemin gelip gelmeyeceğini bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?