Apple’ın bu sene kullanıcılara sunmaya hazırlandığı bir başka ürünü de yeni seri bilgisayarları. iPhone 7 serisinden sonra bir diğer yeni teknoloji ürünü olarak karşımıza çıkması beklenen MacBook Pro bilgisayarlarının da tıpkı iPhone 7 serisinde olduğu gibi birçok değişikliği de bünyesinde barındıracağı düşünülüyor. İddialara göre Apple’ın Hello Again etkinliğinde tanıtması beklenen yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarına ilişkin yeni detaylarda bir bir gelmeye başladı. Bu noktada tanıtıma çok kısa bir süre kala artık yeni görsellerinde paylaşıldığını belirtelim.

Paylaşılan yeni görseller ise birçok yeni detayı da ortaya koyuyor. Öncelikle uzun süredir konuşulan sihirli panel adı verilen dokunmatik şerit hakkında yeni iddiaların gündeme geldiğini de belirtelim. İddialara göre ve son yayınlanan görsellere göre MacBook Pro üzerinde bu tarz bir yenilik kullanılacağı kesinleşiyor. Paylaşılan görsellere göre klavyenin hemen üzerinde yer aldığı gözlenen şerit uzun süredir konuşulan sihirli şerit olarak değerlendirildi. Bununla beraber yeni seride artık parmak izi okuyucu sistemin ve bunun yanında da Apple Pay sisteminin de kullanılacağı belirtiliyor.

MacBook Pro

Hem parmak izi okuyucuya sahip olması hem yeni dokunmatik panel ile gelecek olması hem de artık iPhone ile alışmaya başladığımız Apple Pay sistemlerini de destekleyecek olması MacBook Pro’nun kullanıcılara birçok yenilik sunacağını da işaret ediyor. Tabi tüm bu iddialara rağmen söz konusu etkinlikten önce Apple herhangi bir detay vermediği için yeni seri MacBook Pro ile ilgili şu an için bu iddiaları tam anlamıyla doğrulamak mümkün değil.

Fakat tıpkı iPhone 7 serisinde olduğu gibi tanıtımlar öncesinde ortaya atılan bu tip iddialar MacBook Pro yeni serisi için de birçok ipucunu kullanıcılara sunuyor. Tüm bu özelliklere ek olarak yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarda daha ne gibi yeniliklerin yer alacağı da merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?