Apple’ın yeni seri bilgisayarları MacBook Pro serisi geçtiğimiz hafta içerisinde tanıtıldı. Yapılan tanıtımla beraber bilgisayarda bu sene ne gibi değişiklikler sunulacağı da bir bir ortaya çıkmış oldu. İlk olarak kullanıcılara sunulan değişiklik ise donanım alanında oldu. Zira geçmiş serilere göre bu serinin teknik özellikler konusunda çok daha başarılı bir seri olarak dikkat çekmekte. Bunun yanında Touch Bar gibi birçok ekstra yenilikleri de bulunan serinin bazı noktaları ise tartışmalara neden oldu.

Yeni MacBook serisinin en çok tartışılan yönlerinden birisi de Ram seçimi oldu. Yapılan tanıtımda 16 GB Ram sınırı olacağı belirtilen serinin her ne kadar 16 GB şu an için yeterli olsa da Ram sınırı bulundurması eleştiri almıştı. 16 GB Ram sınırı için ise yapılan açıklamada Apple, pil ömrünü uzatmak için böyle bir karara başvurduklarını ve bu kararın tüm seri için geçerli olduğunu belirtilmişti.

Fakat gelen tepkilere Apple daha fazla dayanamamış olacak ki bu konuda yeni bir karar daha açıklandı. İddialara göre Apple’ın Ram konusunu yeniden gözden geçireceği belirtildi. Ram sınırını değiştireceği düşünülen markanın bundan sonraki Ram miktarı için olarak sınır modelinin ise 32 GB olacağı belirtiliyor. 32 GB gibi bir seviyeye kadar çıkarılması MacBook Pro’nun Ram eleştirilerinden de kurtulmasına olanak sağlayacak gibi. Tabi 32 GB Ram modellerinin bilgisayarların performansını da bir hayli arttıracağını da belirtelim. Fakat bu karar fiyat konusunda da değişiklikler yaşanmasına neden olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?