MacBook Pro

Apple’ın yeni seri bilgisayarları MacBook Pro çok kısa bir süre önce piyasaya çıktı. Apple’ın MacBook Pro serisinin piyasaya çıkmasıyla beraber teknolojinin sadece akıllı telefon değil her alanında dev markası olarak gösterilen Apple’ın ne gibi yenilikler yaptığı da ortaya çıkmıştı. Yeni ekran, yeni kasa, yeni teknik özellikler derken Apple’ın bu alanda en çok ilgi gören yeniliği ise MacBook Pro dokunmatik bar oldu. Touch Bar olarak tanıtılan bu özellik bilgisayarın dokunmatik şerit kullanabilmesine de imkan sunmuştu. Apple’ın bu teknoloji ile beraber yaptığı bir açıklamada gündem olan bir diğer konu olmuştu.

3.parti Uygulamaları İçin Touch Bar Desteği

Zira Apple yaptığı tanıtımda yeni dokunmatik barın sadece Apple uygulamaları tarafından kullanılmayacağını belirtmişti. Apple yaptığı açıklamada bu bölüm için artık kullanıcıların da uygulamalar geliştirebileceği belirtilmişti. 3.parti uygulamalar için de MacBook Pro Touch Bar desteğinin verilmesiyle beraber ise Apple için yeni uygulamalar geliştirilmeye de başlandı.

Bu noktada son olarak yayınlanan uygulama ise bir piyano uygulaması oldu. Kullanıcılar tarafından geliştirilen uygulama ile beraber Touch Bar üzerine tam anlamıyla bir piyano klavyesi eklendi. Touch Bar üzerine eklenen bu piyanoyla beraber ise MacBook Pro üzerinde tam anlamıyla piyano kullanımı yapılabilmesi ise kullanıcılardan beğeni topladı. Tüm bu gelişmelerle beraber söz konusu uygulamanın Apple için yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu oldu. Zira Apple’ın 3.parti desteği açıklamasının dışında herhangi bir açıklaması olmadığını da belirtelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?