Tayvanlı bir teknoloji sitesinin yayınladığı son rapora göre Apple gelecek nesil MacBook Pro, MacBook Air, Magic Mouse ve TrackPad’e Tourch ID yani parmak okuyucusu eklemeyi planlıyor. Apple Watch ile eşleştirilmiş, NFC tabanlı mobil ödeme platformu şu anda iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile sınırlı. Yakın zamanda iPhone 5s, 5c ve 5 ile uyumlu olacak. Hem güvenlik açısından hem de e-ticaret işlemlerinin Apple Pay ile daha rahat yapılmasının önünü açmayı hedefleyen Apple’ın bu adımı atması muhtemel gibi duruyor. Özellikle Apple Pay platformunu yaygınlaştırmak, kullanımını arttırmak için.

Elbette ki bu iddianın bir söylenti olmaktan başka bir çıkar yolu olmayabilir. Ancak Apple’ın böyle bir adım atması kullanıcılar tarafından hoş karşılanacağı aşikardır. Touch ID iPhone 5s’den itibaren çok sevildi ve pratik kullanımı ile kullanıcıların işlerini kolaylaştırmış oldu.

Apple’ın bu uygulamayı ilk önce Şubat ayı sonunda gerçekleştireceği etkinlikte tanıtacağı Retina Ekranlı 12 inç MacBook Air ile yapması bekleniyor. Bu haberimizle birlikte yakın zamanda Satın Alma Rehberi’ni güncelleyeceğiz. MacBook Air ve MacBook Pro almak isteyenlerin Şubat ayının sonu ile Mart ayının ilk haftasına kadar beklemelerini tavsiye ediyoruz.

İLGİLİ HABER:  MacBook Pro İle İlgili Yeni Detaylar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?