Fruitfly

Bu sene deyim yerindeyse Apple’ın yılı oldu. Özellikle en büyük rakip olarak gösterilen Samsung’un Note 7 serisinde yaşanan sorun ile beraber biraz daha ön plana çıkmaya başlayan Apple’ın akıllı telefon alanında da iPhone 7 modeli ile epey tercih edilmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Tabi Apple’ın sadece iPhone 7 modeli akıllı telefonları ile gündeme gelmediğini de belirtmek gerekiyor. Bunun dışında piyasaya Apple’ın yeni bilgisayarları ve tabletlerini de süreceğini de biliyoruz.

Bunlar arasında en çok dikkat çeken ürün ise Apple’ın bilgisayarları olarak bilinen Macbook serisi. Özellikle geliştiriciler için en çok tercih edilen bilgisayarlardan biri olan Macbook, satışa çıktığı ilk andan bu yana Apple’ın en çok tercih edilen ürünlerinden de biri. Tıpkı iPhone akıllı telefon serisinde olduğu gibi Apple’ın bu noktada Macbook serisi içinde sürekli yeni modelleri piyasaya sürdüğünü de söylemek gerek. Son olarak Macbook Pro hamlesi ile kullanıcıların karşısına çıkan Apple’ın yavaş yavaş yeni seride ne gibi yenilikler sunacağı da ortaya çıkmaya başladı.

Bu noktada ilk olarak yeni Macbook serisine ilişkin klavye özelliklerinin gündeme geldiğini de belirtelim. Zira iddialara göre Apple’ın yeni seri Macbook bilgisayarlarında artık ekranlı klavyeler yer alacak. Standart klavye düzenine ek olarak klavyenin üst kısmında yer alan bölüme dokunmatik ekranlar eklenecek. Söz konusu dokunmatik ekranlarda yer alan uygulama kısa yolları sayesinde kullanıcılar sadece uygulamalara tıklayarak bilgisayarda uygulamaları açabilecekler. Çok daha işlevsel bir sisteme sahip olacak olan klavyelerin bunun dışında ne gibi yeniliklere sahip olacağı da henüz bilinmiyor. Fakat gelen ilk bilgilere bakacak olursak Apple klavye konusunda da çok daha başarılı çözümler sunacak gibi. Tabi bunun için öncelikle Apple tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemek gerekli.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?