MacBook Klavye

Apple’ın MacBook sahiplerinden sıkça şikayetler almasının ardından geçtiğimiz günlerde marka önemli bir adıma imza atmıştı. Apple tarafından paylaşılan bilgilere göre MacBook modellerinin sürekli şikayet edilen klavyeleri için özel bir tamir programı başlatılmıştı. Daha önce bu onarım programı konusunda detayları paylaşmıştık. Şimdi ise klavyeler için başlatılan programların detayları ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca kullanıcılardan da geri bildirimler alınmaya başlandı. Hemen belirtelim MacBook modelleri için başlatılan kampanya pek beğeni almamış gibi gözüküyor. Özellikle kullanıcıların sorunun devam etmesi yönünde eleştirileri var.

MacBook Klavye Sorununu Çözebilecek Mi?

Firma tarafından paylaşılan bilgilere göre MacBook modellerinin kelebek klavyelerinin değiştirileceği belirtilmişti. Kelebek klavyelerde yaşanan sorunların ve en önemlisi de tuş takılma sorunlarının bu şekilde önüne geçileceği konusunda bilgiler verilmiş ve biz de bu bilgileri paylaşmıştık. Fakat asıl ilginç olan sorunun çözümü kısmında yaşananlar. Öyle ki Apple’ın kelebek klavyeleri için değişim sisteminin yeterli olmadığından söz ediliyor. Çünkü Apple sorunlu kelebek klavyeleri yine kelebek klavyeleriyle değiştiriyor.

MacBook Klavye

Bu demek oluyor ki ilerleyen günlerde kullanıcıların aynı sorunu yaşaması muhtemel. Öyle ki değiştirilen kelebek klavyelerin aynı seri üretim ürünü olduğunu görüyoruz. Aynı seri üretiminde çıkması MacBook klavyelerinde yine sorunların yaşanacağının en büyük işareti. Şimdilik Apple’ın değişim sistemi için uzun vadeli geri dönüş söz konusu değil.

Yani klavyelerin değişmesinden sonra kullanıcıların henüz sorun yaşadığını işaret eden mesajlarını ya da paylaşımlarını görmedik. Muhtemelen bu konuda geri bildirimleri biraz daha uzun bir vadede almak mümkün olacak. Fakat böyle devam edecek olursa, Apple’ın MacBook modellerinde klavye sorunları uzun vadeli olacak. Yeni modellerde kelebek klavyelerin kullanılmaması da en önemli önlem gibi gözüküyor. Ayrıca onarıma alınan modelleri de belirtelim.

  • MacBook Pro (13 inç, 2016, Dört Adet Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, Dört Adet Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (15 inç, 2016)
  • MacBook Pro (15 inç, 2017)
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2015)
  • MacBook (Retina, 12-inç, 2016)
  • MacBook (Retina, 12 inç, 2017)
  • MacBook Pro (13 inç, 2016, İki Adet Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)
  • MacBook Pro (13 inç, 2017, İki Adet Thunderbolt 3 Bağlantı Noktası)

İlginizi Çekebilir: iOS 11.3 Güvenlik Açığı için Detaylar Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?