Apple’ın bilgisayar serisi MacBook Pro cihazlarının yüksek fiyatlarına karşın ne kadar çok tercih edildiği tartışılmaz. Özellikle Apple’ın son serilerinde kullandığı Touch Bar, güçlü ekran kartı tercihleri gibi ekstra özelliklerle beraber MacBook Pro bilgisayarlarının tercih edilme oranları da bir hayli artış göstermeye başladı. Haliyle bu durum aslında bilgisayarların bir hayli gündem olmasını da sağlıyor. Sürekli MacBook’un kullandığı yeni sistemler, seride yer alan değişiklikler kısacası bilgisayarın hemen her detayının anında gündem olduğunu görebiliyoruz.

SuperDrive Bölümünde Bozuk Para

Bu kadar gündemde olan serinin son olarak teknoloji gündemine oturmasına neden olan konulardan biri ise oldukça ilginç bir konu olarak dikkat çekmişti. Öyle ki bilgisayarların gündem olmasının nedeni MacBook serisi içerisinde bilgisayarın iç kısmında bozuk para çıkıyor iddiası olmuştu. Birkaç kullanıcı tarafından ortaya atılan iddialarda MacBook bilgisayarların aslında üretim esnasından sonra çok iyi bir şekilde korunan optik sürücü bölümünde bozuk paraların çıktığının belirtilmesi epey bir şaşkınlığa neden olmuştu.

MacBook Pro para

Çok eski serilerden bu yana konuşulan durum ile ilgili olarak Apple tarafından ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Optik sürücü bölümüne üretim sonrasında yerleştirilmesinin mümkün olmayacağı şekilde bozuk paraların bulunması Apple’ın bir üretim hatası mı yaptığı sorularını bile gündeme getirmişti. Fakat ilk iddialarla beraber bazı kullanıcılar bunun belki bir özellik için kasıtlı olarak kullanıldığı yorumlarını bile yapmıştı.

MacBook Bozuk Para İddiası Yine Gündemde

SuperDrive okuyucuların bulunduğu serilerde yaşanan bu durum sonrasında ise Apple’ın hiçbir açıklama yapmaması ise kafaları epey bir karıştırmıştı. Apple tarafından konu hakkında bir açıklama yapılmasa da sorunun belki de aşırı ısınma ya da gözde yapısında bozulmayı engellemek için olduğu bile belirtilmişti. Fakat söz konusu olay üzerine hiçbir durumda net bir açıklama gelmedi. Tüm bunlardan sonra ise Apple’ın yeni MacBook serisinde de şimdilerde benzer bir durumun yaşandığı raporlandı.

İLGİLİ HABER:  Apple MacBook Pro İçin Yeni Kararını Açıkladı

Kullanıcılar tarafından çekilen fotoğraflarla beraber Apple’ın yeni MacBook serisinde de aynı şekilde aynı bölümde bozuk paranın gözükmesi konuyu bir kez daha gündeme getirdi. Yeni serilerde bile rastlanılan bozuk paranın nedeni ne? MacBook için özellikle yapılan bir durum mu? Hala sırrını korumakta. Fakat kesin olan bir şey var ki yeni serilerde de rastlanılan bir durum olması bir kez daha Apple’ın bu konuda gündem olmasına neden olacak gibi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?