MacBook için Intel Power Uygulamasının Bağlantısı Kaldırıldı

Intel Power uygulaması için yeni bir haber gündeme geldi. Intel Power yayından kaldırıldı mı? Resmi açıklama var mı?

0
55
Intel Power

Apple’ın yeni seri MacBook modellerinde bazı sorunlar yaşandığı iddiaları gündeme gelmeye başladı. İlk etapta 2018 MacBook modellerinin ne kadar güçlü sistemler sunduğu konusunda bilgiler vermiştik. Yeni serinin hem işlemcileri hem ekran kartları hem de belleklerinde sunduğu yeniliklerde bu bilgileri doğruladı. Fakat daha öncede ele aldığımız gibi birkaç gündür i9 Intel modelini bulunduran MacBook serisinin sıcaklık kaynaklı olarak performans sorunları yaşadığı ortaya çıktı.

İşlemci hızlarının düşmesine neden olan ısınma sorunu konusunda son iddialar ise tasarım yönünü öne çıkarmıştı. İddialara göre serinin tasarımından ödün vermemek adına soğutma sisteminin yetersiz kaldığının belirtildiği konusunda haberler paylaşılmıştı. Şimdi ise bu konuda yeni bir iddia gündemde.

Intel Power İndirme Bağlantısı Kaldırıldı

Bu kez Intel Power servisi için yeni bir haberin geldiği belirtiliyor. Intel’in web sitesi üzerinden indirme bağlantısını kaldırdığı ortaya çıktı. Durumu daha iyi anlamak için uygulamanın tam olarak ne işe yaradığından söz etmemiz gerekiyor.

Intel Power

Bu uygulamayla beraber işlemcilerin mevcut CPU sıcaklıkları ve saat hızlarına bakıldığı bir uygulamadan söz ediyoruz. Zaten ısınma sorununun ortaya çıktığını belirten YouTuber tarafından da bu uygulama üzerinden veriler paylaşılmıştı. Şimdi ise Intel’in bu sistemde bir değişiklik yaptığı ve ücretsiz olarak sunulan programın indirme linkini kaldırdığı görülüyor.

Bu kısımda firma tarafından yapılan resmi bir açıklama ise yok. 9to5Mac sitesine göre uygulamanın indirme linkinin kaldırılmasından sonra bir açıklama yapılmadı. Haliyle bunun bir düzenleme için yapıldığını söyleyebiliriz. Yani son dönemde sıcaklık sorunu ile gündeme gelen MacBook için verilerin gerçek olmaması gibi bir durum söz konusu olabilir. Böyle bir hatayı fark ettiği için Intel’in programı düzenleme amaçlı olarak yayından çektiği de düşünülmüyor değil. Tüm bunları bir açıklama yapılırsa öğreneceğiz.

İLGİLİ HABER:  Bu Hafta Yeni iMac Tanıtılabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?