Macbook ESC Sorunu Sosyal Medyada Gündem Oldu

0
148
Macbook ESC Sorunu

Macbook ESC sorunu bir anda sosyal medyada gündeme yerleşti. Touch Bar kullanılan modellerde ortaya çıkan sorun, bir kullanıcının yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı ile ortaya çıktı ve bir anda diğer birçok kullanıcıdan da etkileşim gelmesiyle dikkat çekti.

Paylaşımı yapan kullanıcının koyduğu görsel ise kısa süre içerisinde yayıldı. Peki nasıl bir sorun ortaya çıktı?

İlginizi Çekebilir: iOS 14.4, iPhone’a Kamera Uyarısı Sistemi Getirecek

Macbook ESC Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

Paylaşıma baktığımızda, kullanıcının VIM programına girdiği sırada Touch Bar üzerinde ESC tuşunun kaybolduğu gözüküyor. Tuş kaybolduğu için kullanıcı programdan çıkış yapamıyor.

Sorunun çözümü için ise bilgisayarı yeniden başlatmanın yeterli geldiğini belirten kullanıcıya çok sayıda mesajda geldi. Genelde esprili yanıtlar dikkat çekse de bu sorunu yaşadığını belirten başka kullanıcılar da var.

Macbook ESC Sorunu

Tabii ki Apple’a yapılmış herhangi bir hata bildirimi bulunmuyor. Haliyle Apple tarafından da yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Muhtemelen bu sorun ya da bu hata, bazı programlarda Touch Bar uyumunda yaşanan sıkıntıdan dolayı ortaya çıkıyor.

Bunun için Apple’ın bir güncelleme yayınlaması gerekir mi tartışılır ama asıl olarak soruna neden olan programların Touch Bar odaklı güncellemeler yayınlaması gerekiyor.

Geçmişte de benzer sorunlara neden olan uyum sorunları gündeme gelmişti. Yine o dönemde de genel olarak programlardan kaynaklı sıkıntılar ön plana çıkmıştı. Zaman içerisinde yapılan güncellemeler ise sorunun çözümü noktasında etkili olmuştu.

İLGİLİ HABER:  Wunderlist Uygulaması Apple Watch Üzerinde Nasıl Çalışıyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?