Mac ve Windows PC’nizde PSD dosyaları Photoshop kullanmadan önizlemenin 3 ücretsiz yolu

0
77

.PSD uzantılı dosyalar Adobe Photoshop tarafından oluşturulur. Bu uzantı ile Photoshop programı dosya ile ilgili bilgileri saklar. PSD dosyaları içinde resme ait katmanlar (layers) bulunur.

Adobe Photoshop programı büyük boyutlu ve pahalı bir programdır. PSD dosyasının içeriğini görmek için Mac veya Windows bilgisayarınızda Adobe Photoshop kurmanıza gerek yok. Bu yazımızda bahsedeceğimiz 3 yöntemle PSD dosyasının içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

Mac’te PSD dosyası önizleme uygulaması

Mac’te bir PSD dosyasını açmanın en belirgin yolu Önizleme uygulamasıdır.

  • Önizleme varsayılan resim görüntüleyici olarak ayarlandıysa, sadece PSD dosyasını çift tıklayın ve önizleme açılacaktır.
  • Önizleme varsayılan görüntüleyici değilse, Önizleme uygulamasını açın.Dosyalara göz atın ve psd dosyanızı seçin. Daha sonra ise Aç ‘ ı tıklatın.
  • Önizleme zaten açıksa, göz atmak ve PSD dosyanızı açmak için dosya > menü çubuğundan Aç seçeneğini belirleyin.

Google Drive ile PSD dosyasını önizleme

Hem Mac hem de Windows bilgisayarda PSD dosyalarının içeriğini görnütülemekÇoğu insan gibi bir Google hesabınız varsa, Google Drive’da PSD dosyasını açabilirsiniz.

Google Drive’a gidin ve gerekirse oturum açın.

1) Sol üstte Yeni’yi tıklayın ve dosya Yükleme’yi seçin.

2) Göz atın, dosyanızı seçin ve Aç’ı tıklayın.

3) Dosya yükleme tamamlandıktan sonra, çift tıklayın ve bir önizleme penceresinde açılacaktır.

Ücretsiz Mac Uygulamaları

.psd dosyasının içeriğini önizlemek için kullanılabilecek birkaç uygulama var. Üstelik bu uygulamalar tamamen ücretsiz. Bu uygulamalardan birisi Art Master. Diğer bir uygulama ise Pixelmator. Eğer açık kaynak bir uygulama isterseniz Gimp de işinizi görecektir.

İpucu:

Şablon dosyaları bulmak için freepik.com web sitesini kullanabilirsiniz. Bu sitede yüzbinlerce ücretsiz psd dosyası bulunmakta.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?