Mac Üzerinde Nvidia eGPU Denemesi Başarılı Oldu

Mac Üzerinde Nvidia eGPU denemesi başarıyla sonuçlandı. Mac Üzerinde Nvidia eGPU denemesinde nasıl bir yol izlendi? Sonuçlar nasıl?

0
113
Mac Üzerinde Nvidia eGPU

Apple’ın ürünleri genel olarak oldukça sınırlayıcı teknolojilerle beraber sunuluyor. Marka iPhone akıllı telefonlarından başlamak üzere hemen hemen tüm cihazlarında kendi yazılımları ve sistemlerini öne çıkarmak adına oldukça sınırlı destekler veriyor. Bu duru Mac modelleri içinde geçerli. Fakat geliştiricilerde özellikle Mac modeli için bu sınırları genişletmek adına önemli çalışmalara imza atıyor. Son olarak Nvidia eGPU desteği için yeni bir çalışma yapıldı. Üstelik yapılan bu çalışma sonrasında Mac modellerinde Nvidia eGPU başarılı bir şekilde çalıştırıldı ve ciddi oranda bir performans elde edildi.

Nvidia eGPU Mac İle Uyum Sağladı Mı?

Apple Nvidia eGPU desteği konusunda oldukça katı kurallara sahip. Marka şimdiye kadar genelde AMD ile iş ortaklığı yaptı ve AMD eGPU desteği verildi. Sadece AMD için verilen desteğin genişletilmesi bekleniyor ancak şu an için böyle bir durum söz konusu değil. eGPU.io geliştiricileri ise Mac üzerinde Nvidia eGPU sistemlerinin ne kadar başarılı olacağını merak etmiş olacak ki bu konuda önemli bir çalışmaya imza atılmış.

Mac Üzerinde Nvidia eGPU

Mac üzerinde Nvidia 10XX serisi ekran kartlarını çalıştırmayı başaran ekip, bunun için bir script yayınlamaya hazırlanıyor. Ancak henüz script için çalışmaların devam ettiği ve alfa sürecinde olduğu da yine açıklamalar arasında. Nvidia eGPU performansına baktığımız zaman ise AMD kartlarına göre çok daha yüksek bir performans alındığı görülüyor.

Güç konusunda Nvidia serilerinin zaten bir fark yaratacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu denemeler Apple içinde oldukça önemli. Markanın ileri de daha yüksek performans adına resmi olarak Nvidia eGPU desteğini verdiğini görebiliriz. Fakat mevcut sistemlerde böyle bir durum şimdilik söz konusu değil gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  Siri Kullanıcılarına Yeni Bir Uyarı Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?