Mac Uygulama Silme

0

Windows işletim sisteminden sonra ilk kez Mac kullanmaya başlayanlar bir süre zorluk çekseler de daha sonra Mac kullanmanın keyfini alıyorlar. Ancak bazı durumlarda Mac kullanmak zor geliyor olabilir, örneğin bir uygulamayı Mac’e yüklemek oldukça kolay bir iş ancak iş kaldırmaya geldiği zaman zorlanabiliyoruz. Aslında Mac’de uygulama silmek bir uygulamayı yüklemek kadar kolay diyebiliriz.

Mac Uygulama Nasıl Kaldırılır ?

Bu aşamada uygulamayı nasıl yüklediğimize göre sorun ikiye ayrılıyor. Eğer uygulamayı Mac’e App Store kullanmadan yüklediyseniz o uygulamayı kaldırmak için yapmanız gereken tek şey uygulamayı sürükleyip çöp kutusuna atmak.

Uygulamalar

  1. Öncelikle masaüstünde boş bir alana sağ tıklayıp, “Yeni Finder Penceresi Aç” diyin.
  2. Ardından açılan pencereden sol taraftan “Uygulamalar” başlığını seçin.
  3. Burada bilgisayarınızda yüklü tüm uygulamaları görebilir, istediğiniz uygulamayı çöp kutusuna sürükleyerek kaldırabilirsiniz.

App Store’dan Yüklenmiş Uygulama Nasıl Kaldırılır ?

Bunun için ise öncelikle Launchpad’e girmeniz gerekiyor, yine burada karşınıza Mac’e yüklediğiniz uygulamalar geliyor. Aynen iPhone’da olduğu gibi kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerine uzun süre basılı tuttuğunuzda sol üst tarafında bir çarpı işareti çıkıyor ve ona tıkladığınızda silebiliyorsunuz.

Launchpad

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here