[toc]

Siri, Mac bilgisayarlarda ve iOS cihazlarda yerleşik bir ses asistanı olarak bilinmesine rağmen, metin yazma yoluyla da Siri ile etkileşime girilebiliyor.

Mac’te Siri’ye yazma özelliğini açarak, onu metin tabanlı bir sanal asistan gibi kullanabilirsiniz. Örneğin, “5 dakikalık bir geri sayım ayarla” cümlesini söylemek yerine, aynı işlemi metin yazma ile cümleyi yazarak da yapabilirsiniz.

Siri’ye yazma, Mac Os ve iOS’da bir erişilebilirlik seçeneğidir. Ancak biz bu makalede Mac’te Siri’ye yazma konusuna değineceğiz.

Mac’te Siri’ye Yazmayı Açma

Siri’ye yazma özelliğini kullanabilmek için, Mac’inizdeki işletim sisteminin macOS High Sierra 10.13 veya üstü sürüm olması gerekiyor. Sierra ya da önceki MacOS sürümleri Siri’ye yazma özelliğini desteklemez.

  1. Apple menüsüne gidin ve Sistem Tercihleri‘ni açın.
  2. Erişilebilirlik‘i seçin ve sol yan menüden Siri‘yi tıklayın.
  3. Özelliği açmak için Siri’ye Yazmayı Etkinleştir seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.Siriye yazmayi etkinlestir
  4. Sistem Tercihleri penceresini kapatın.

Artık Siri ile konuşmak yerine Siri’ye yazarak da etkileşim kurabilirsiniz. Siri yazdığınız metinleri sizin için tekrar edecektir. Bunu yapmasını istemiyorsanız, Siri tercihlerinden sesli geri bildirim seçeneğini kapatabilirsiniz.

Siriye yazma ozelligini acma

Siri’ye yazma özelliği, asistan ile konuşamadığınız ortamlarda cihazınızdan azami şekilde yararlanmanızı sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  Mac bilgisayarlarda format atma veya sürüm düşürme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?