Mac Pro Tasarımları Değiştiriliyor

0
60
Mac Pro
Mac Pro yenilikleri

Apple’ın bilgisayar teknolojileri son dönemde köklü değişimler yaşamaya başladı. Öncelikle bilgisayar teknolojilerinde laptop serilerinde MacBook Pro modellerinde köklü değişimler olduğunu gördük. Özellikle MacBook Pro modelinde yer alan Touch Bar kullanımıyla beraber serinin hem tasarımsal hem de işlevsel olarak bazı değişimler geçirdiğini gördük. Hem tasarım açısından hem de yeni özellikleri açısından çok daha iyi özelliklere sahip olan bir bilgisayar serisinin yakaladığı başarının yanında bir diğer seri Mac Pro için ise aynı durum geçerli değil. Yeni bir Mac serisini görmeyeli oldukça uzun zaman oldu.

Mac Pro Yenilenecek Açıklaması

Son yapılan açıklamalar Apple’ın da bu durumun farkında olduğunu gösteriyor. Son olarak Phil Schiller tarafından yapılan açıklama ile beraber Apple’ın 2016 yılından sonra yenilemediği Mac Pro modelinin bambaşka bir tasarımla geri geleceği belirtildi. Tasarım konusunda değişiklikler yapılacağı resmi olarak açıklanmış oldu.

Bunun dışında tasarımdan farklı olarak markanın teknik özellikler konusunda da köklü değişimler yapması bekleniyor. Daha güçlü bir işlemci, daha güçlü bellekler ve daha güçlü bir sistemle beraber geleceği düşünülen yeni Apple Mac serisinin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat Phil Schiller tarafından yapılan bu açıklamalar gösteriyor ki büyük ihtimalle iPhone 8 serisinden sonra Apple bu sefer Mac Pro modeline yönelecek.

Mac Pro
yeni Mac Pro

MacBook Pro için yapılan değişiklikleri düşünecek olursak yeni Mac Pro modelinde nasıl sistemler kullanılacağı ve ne gibi ayrıcalıkların sunulacağı konusunda beklentilerin oldukça yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü Apple’ın benzer bir açıklamayı da MacBook Pro 2016 modelinde önce yaptığını ve sonrasında bilgisayarlar üzerinde beklenen hemen hemen tüm değişiklikleri sunduğunu görmüştük. Benzeri bir durumun Mac Pro serisi içinde geçerli olacağı düşünülüyor.

Şu an bu açıklamaların dışında teknik konuya baktığımızda hiçbir detay yok. Fakat sadece bu açıklamalar bile kısa süre sonra yeni Mac serisinin özelliklerinin tartışılmaya başlanacağını haliyle kullanılacak sistemlerinde yavaş yavaş ortaya çıkacağını göstermekte. Bakalım beklentiler karşılık verecek mi?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?