Apple akıllı telefonların dışında, bilgisayar kulvarında da kendisini kanıtlamaya başladı. Son seriler belli bir seviyenin üzerinde ve başarı elde etmeyi başardı. İlk olarak son seri MacBook modelinde kullanılan OLED dokunmatik şerit, hemen sonrasında 18 çekirdekli performans devi iMac Pro derken markanın bu alanda son yumruğunun yeni Mac Pro olması bekleniyor. Aslında WWDC 2018 etkinliğinin sürprizlerinden biri olması beklenen Mac Pro için merakla bekleyişin ise biraz daha süreceği ortaya çıktı. Markanın pazarlama şefi Phil Schiller tarafından hem süre hem de teknik özellikler konusunda bilgiler verildi.

Mac Pro 2019 Yılında Çıkacak

Yapılan açıklamada yeni modelin bu sene içerisinde gelmeyeceği belirtildi. Bunun yerine daha kapsamlı bir çalışma yapıldığı için Mac Pro modelinin 2019 yılında yenileneceği açıklandı. Açıklamada yer alan ifadeler ise şöyle; “Yeni modelimiz konusunda tamamen şeffaf olmak ve Pro topluluğu ile iletişim içerisinde olmak istiyoruz. Bu yüzden MacPro’nun bir 2019 ürünü olduğunu bilmenizi isteriz, bu yıl isteklerimizi Mac Pro’ya tam olarak yansıtamayacağız.”

Mac Pro 2019

Bu açıklamaların ardından Mac Pro 2019 modelinin nasıl olacağı ve ne gibi sistemlerle beraber geleceği konusunda da önemli detaylar ortaya çıktı. Aynı açıklamalarda bu konuda çok ilginç bilgiler verildi.

Mac Pro 2019 Nasıl Olacak?

Elde edilen bilgilere göre Mac Pro 2019 modelinde çok güçlü bir sisteme yer verilecek ancak kilit nokta güç olmayacak. Bunun dışında yeni bilgisayarın modüler yapıda geleceği açıklandı. Yani istenen parçaların değişimi yapılabilecek. Sistem böylelikle zaman içerisinde değişen şartlara göre güçlendirilebilecek.

Mac Pro 2019 modelinde tüm bu özellikleri sunmak için yeni bir mühendis ekibinin oluşturulduğu da açıklandı. Yeni ekibin sistem konusunda çok daha başarılı çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor. Detaylar konusunda bilgiler geldikçe sitemizde yer vermeye devam edeceğiz.

Önceki Haber: App Store Uygulama Sayıları Düşüyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?