Mac Os X Mail’de E-Posta Kaynağını Görüntüleme

0
37

Gelen kutunuzdaki açtığınız ve okuduğunuz bir e-posta, buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Arka planda onu kimin gönderdiği, size nasıl geldiği, görüntülemek için kullanılan HTML ve yalnızca konunun uzmanlarına mantıklı gelen bazı bilgiler gibi e-postayla ilgili çok fazla miktarda bilgi içeren kaynak kodu yer alır. MacOS ve OS X Mail’de, herhangi bir e-postanın kaynak kodu verilerine hızlıca göz atabilirsiniz.

Neden Bir E-Posta’nın Kaynağını İncelemelisiniz?

Bir e-posta mesajının ham kaynağına, istenmeyen e-postaların kaynağını tanımlamak veya teknik olarak bilgi sahibi olmak için bakmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, siz veya e-posta sağlayıcınızın müşteri destek departmanı, e-posta gönderme veya içerik sorunlarını giderirken kaynak kodu verilerini görmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Genişletilmiş başlık bilgisini inceleyerek, sahte bir göndereni tanımlayabilir veya şüpheli bir yemleme durumundan kaçınabilirsiniz.

Mac OS X Mail’de E-Posta Kaynak Kodu Görüntüleme

macOS ve Mac OS X Mail’de bir e-postanın kaynağını görüntülemek için:

  1. Mac’inizdeki Mail uygulamasında bir e-posta açın.
  2. Kaynak kodu ayrı bir pencerede açmak için menüden Görünüm > Mesaj > Ham Kaynak‘ı seçin. Alternatif olarak, Option + Command + U klavye kısayolunu kullanın.
  3. Kaynak kodunu masaüstünüze kaydedin veya Dosya menüsünden Farklı Kaydet‘i veya üzerinde çalışmak için Yazdır‘ı kullanın.

İlginizi Çekebilir:

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?