Mac Mini İçin Yolu Sonu Gözüktü

0
81
Mac Mini

Apple, 2011 yılında önemli bir bilgisayar serisini satışa çıkarmıştı. Mac Mini olarak satışa çıkan bilgisayarlar, markanın masaüstü serileri içerisinde fark yaratmasını sağladı. Hem boyutları hem de yapabildikleri ile ilgiyi üzerine toplayan Mac Mini modeli, satış rakamlarında da bir hayli başarılı oldu. Bunun dışında Thunderbolt kullanan ilk serilerden biri olması, optik dahili sürücünün bulunması gibi ekstra noktalarda Mac Mini modelinin bugüne kadar taşınmasını sağladı. Fakat Apple’ın geçtiğimiz ay sonunda almış olduğu karar, bir dönemi daha sona erdirdi. Artık Mac Mini nostaljik modellerin arasındaki yerini aldı.

Mac Mini Servis Desteği Bitiyor

Geçtiğimiz ay sonunda yapılan açıklamalardan sonra firma Mac Mini modelini envanterinden tamamen çıkardı. Satışı zaten yıllar önce durdurulmuş olan ürünün, servis desteği ve tamir desteği de çekilmiş oldu. Servis desteğinin ve ürün parça değişim desteğinin tamamen kaldırılmasıyla beraber Mac Mini serisi de tarihin tozlu raflarında yerini almış oldu. Şimdiye kadar desteği kesilen birçok ürün arasına eklenen serinin, artık tarihi Apple ürünleri içerisinde anıldığını göreceğiz.

Mac Mini

Burada ülkemiz kullanıcıları içinde bir sevindirici haber verelim. Her ne kadar Apple ürünün desteğini kesmiş olsa bile ülkemizde bu desteğin 2 sene daha devam edeceği açıklandı. Sadece Kaliforniya ve ülkemiz için geçerli olacak olan 2 yıllık servis desteğinin sonrasında Mac Mini serisi tamamen son bulmuş olacak.

Bu arada atılan adımın yeni bir Mac Mini modelini işaret ettiğini söylemeden de geçmeyelim. Apple tarafından gelen açıklamalarda da bu yönde birçok ipucuna yer verilmiş olması, ürünün yeni nesille yerinin doldurulacağını gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: AirPods İçin İddialı Açıklama

İLGİLİ HABER:  2016'nın En güvenli ve güvensiz işletim sistemi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?