Mac Mini için Önemli Güncelleme Yapıldı

0
58
Mac Mini

Apple sessiz sedasız yaptığı etkinliğinde yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Markanın yeni ürünleri içerisinde en çok dikkat çekenler iPad Pro tablet serisi oldu. Yeni ürünler bir yana, mevcut modellerde de bir güncelleme yapıldı. Güncelleme yapılan ürünlerden birisi de Mac Mini modeli oldu.

Daha önce Mac Mini modelinde sunulan standart depolama alanı seçeneğinin değiştirildiği duyuruldu.

Mac Mini Yeni Bir Depolama Seçeneği ile Geliyor

Yapılan güncelleme sonrasında Mac Mini için standart depolama alanı 256 GB olarak değiştirildi. Eski seride depolama alanı standart olarak 128 GB kapasitesindeydi. Kasım 2018 yılında satışa çıkan bilgisayarların artık 256 GB depolama alanıyla gelecek olmasına karşın fiyat kısmında bir değişiklik yapılmadı.

256 GB depolama alanına sahip olan Mac Mini modelini 799 dolar fiyatla satın alabiliyorsunuz. Bunun dışında ikinci model ise 512 GB depolama alanı olan model olacak. 512 GB depolama alanını tercih edecek olursanız, bu durumda da 1099 dolar gibi bir ödeme yapmanız gerekecek.

Mac Mini

Depolama alanı için yapılan değişikliğin dışında diğer sistem özelliklerinin ise herhangi bir değişiklik göstermediği görülüyor. Özellikle grafik performansı konusunda bazı şikayetler vardı ancak Apple’ın bu konuda da bir değişikliğe gitmeme kararı aldığını görmekteyiz.

Depolama alanı yenilenen serilerin satışa çıkacağı tarih için de 20 Mart gösterildi. 20 Mart sonrasında her iki depolama seçeneği de tercih edilebilir olarak sunulacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12'den Daha Pahalı Özel iPhone Kılıfı Satışa Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?