Mac Kullanıcılarına GeForce Now Müjdesi! Nedir Bu GeForce Now?

0
421

Apple’ın Mac serisi bilgisayarları genelde iş istasyonu olarak kullanılıyor. İş istasyonu konusunda istenen performans değerleri elde edilebilir olsa da Mac serilerinde oyuna yönelik bir kullanım göremiyoruz. Her ne kadar son modellerde bu durum değişmeye başlasa da Mac serilerinde genel olarak oyunlara yönelik bir yapı sunulmamakta. Apple’ın çalışmaları ve adımları bir yana, bu konuda Nvidia çalışmalara başladı. Nvidia’nın bu konuda ilk adımı ise GeForce Now hizmeti oldu. Testlerine çoktan başlanan sistemin ön kayıtları da açıldı. Pekâlâ, Nedir bu GeForce Now? Mac kullanıcılarına neler sağlayacak? Ön kaydı nasıl oluşturacağız? Sorulara cevap arayalım.

GeForce Now Ne Sağlıyor?

Başta belirttiğimiz gibi Nvidia’nın tamamen oyun için geliştirdiği bir sistemden bahsediyoruz. Mac kullanıcılarına özel olarak da geliştirilen GeForce Now, uzak bağlantı ile Mac üzerinden oynayamayacağınız oyunları oynamanıza olanak sağlıyor.

GeForce Now Mac

Kısacası Mac bilgisayarınızda oynamanızın mümkün olmadığı oyunları oynuyorsunuz veya mevcut oyunları çok daha iyi değerlerde oynayabiliyorsunuz. Bunun içinse bulut sistemi kullanılıyor. Sanal GeForce GTX oyun bilgisayarına bağlantınız sağlanıyor ve oyunlarınızı rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

GeForce Now İçin Neler Gerekiyor?

GeForce Now sistemini Mac üzerinde kullanmak için bazı ihtiyaçları karşılamanız gerekecek. Bilmeniz gereken ilk şey Steam entegrasyonu. GeForce Now içerisinde doğrudan kurulan bir oyun yok. Sistemde Steam üzerinden aldığınız oyun, sistem ile eşleştiriliyor ve bu şekilde oyunu oynamanız sağlanıyor. Yani önce oyunu satın almanız gerek.

GeForce Now Mac

Bağlantı Hızım Nasıl Olmalı?

Burada internet bağlantınız çok önemli. GeForce Now için Nvidia tarafından önerilen bağlantı hızı, 50 MB/s bağlantı hızı. Oyunları yüksek grafiklerle, akıcı bir şekilde oynamak için fiber hatta ihtiyacınız var. Bunun dışında 25 MB/s hızla da minimum seviyede oyun oynanabiliyor ancak stabil bir oynanış sunulamıyor.

İLGİLİ HABER:  43 $ Değerindeki Sınırlı Süre ile Ücretsiz 9 iPhone ve iPad Uygulaması

GeForce Now Mac

Desteklenen Oyunlar Hangileri?

GeForce Now sisteminde, ne yazık ki tüm oyun destekleri bulunmuyor. Giderek destek artış gösteriyor ama şu an için destek sınırlı. Desteklenen oyunları sıralayacak olursak;

  • PlayerUnknown’s Battleground
  • League of Legends
  • Fallout 4
  • The Witcher 3
  • Rocket League
  • Destiny 2
  • Overwatch
  • World of Warcraft
  • Middle Earth Shadow of War

GeForce Now Mac

GeForce Now Sistemine Nasıl Kayıt Olabilirim?

Sistemi kullanmak için öncelikle tanıtımı beklemek gerekecek. Amerika’da denemeleri ve beta sürümü başlayan sistemin, 2018 yılında ülkemizde de kullanıma açılması bekleniyor. Bunun için ön kayıt oluşturabilirsiniz. Ön kayıt için GeForce Now adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?