Mac için En İyi Strateji Oyunları

0
624
Mac için en iyi strateji oyunları

Mac denildiği zaman akla hemen oyun gelmiyor. Mac çok da oyuna hitap eden bilgisayarlar değil. Son modelleri saymazsak, donanımsal açıdan da böyle özelleştirmeler yapıldığı görülmekte. Bu Mac için hiçbir oyun bulunamayacağı anlamına gelmesin. Hangi oyun türünü seviyorsunuz bilemiyorum ama bu yazıda Mac için en iyi strateji oyunları ve bu oyunların fiyatlarını bir araya getireceğim.

iPhone için en sevilen strateji oyunlarını paylaştığımız bir içeriğimiz vardı ve bu içerik sizden bayağı bir ilgi görmüştü. Mac için strateji oyunlarında da yine oyun severlerin gönlünü kazanacağımızı düşünmekteyim. Konu uzar gider biz en iyisi oyunlarımıza geçiş yapalım.

Özellikleriyle Mac için En İyi Strateji Oyunları

Kimi ücretli kimi ücretsiz olan bu oyunların bazıları Apple Arcade servisine dahil. Bu oyunlar için Apple Arcade servisini kullanmak yeterli. Dip notumuzu da verdiğimize göre ilk oyunumuzdan başlayalım.

Spaceland

Hem aksiyon hem de strateji oyunları arasında yer alan Spaceland Turn-based oyununda düşmanlarınızı alt etmek için yeri geliyor hatasız taktikler kurmanız gerekiyor, yeri geliyor düşman topraklarına bodazlama dalmanız gerekiyor.

Oyunda uzay koruyucuları ekibine liderlik ediyorsunuz ve bir takımınız var. Bir yandan takımınıza liderlik ediyorsunuz bir yandan da etkili silahlarla düşmanlarınızı alt etmeye çalışıyorsunuz.

Oyunda oldukça etkili silahlar var. Plazma tabancaları, bombalar, makineli tüfekler gibi birçok silah var ve bu silahlar oyundaki aksiyon seviyesinin artmasını sağlıyor. Strateji yönünün nerede olduğunu anlamak için oyunu denemeniz gerekiyor.

Fiyat: Ücretsiz

‎Spaceland
‎Spaceland
Developer: Tortuga Team
Price: Exclusive to Arcade

Civilization VI City Building

Civilization VI efsane olan oyunlardan biridir. Serinin yeni oyunu olan Civilization VI, efsaneyi biraz daha ileri bir noktaya taşıyor. Kendi medeniyetinizi kuruyorsunuz ve ilk çağlardan uzay çağına kadar devam eden bir süreç içerisinde yer alıyorsunuz.

Bu süreç içerisinde yapmanız gereken çok fazla iş var. Bir yandan medeniyetinizi geliştirmek için çalışmalar ve yatırımlar yapmalısınız.

Civilization VI

Diğer bir taraftan ise size tehdit oluşturan düşmanlarınıza karşı önlemlerinizi almalı ve ordunuzu güçlendirmelisiniz.

Bir yandan karar verme yeteneğinizi de test edecek olan oyunda, çok sayıda medeniyet bulunduğunu ve her medeniyet için ayrı kültür özelliklerinin belirlenmesi de önemli bir artı. Oyunun detaylarının artmasını ve strateji yapısının tam olarak vurgulanmasını sağlıyor.

Fiyat: 60 dolar

‎Civilization® VI
‎Civilization® VI
Developer: Aspyr Media, Inc.
Price: ₺549,99+

Civilization V

Birine yer verip birinden söz etmemek olmaz. Mac için en iyi strateji oyunları diyorsanız, bu yapımlar arasında Civilization V oyunu da yer alacak. Altıncı oyuna göre biraz daha az detaylı bir oyun olsa da yine Civilization V de iyi strateji oyunları arasında.

Daha az detaylı dedik ama siz yanlış anlamayın. Diğer oyuna göre daha az detaylı. Strateji oyunları geneline baktığımız zaman, aklınıza gelebilecek her detayın düşünüldüğü bir oyun.

Civilization V

Yine kendi medeniyetinizi kurmanız üzerine oluşturulan bir yapıya sahip olan oyunda, güçlü orduların savaşlarını en iyi şekilde yönetmeniz gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  App Store Uygulaması Hakkında Şok İddia

Ülkenizi ne kadar geliştirirseniz asker teknolojisini de o kadar geliştiriyorsunuz ve düşmanlarınız üzerinde hüküm kurabiliyorsunuz.

Fiyatı: 30 dolar

‎Civilization® VI
‎Civilization® VI
Developer: Aspyr Media, Inc.
Price: ₺549,99+

Mini Motorways Draw Roads that Drive the City

Strateji oyunları demek sadece ülke kurduğunuz, düşmanlarınızla savaştığınız oyunlar demek değil. Yönetim yeteneğinizi ve idare yeteneğinizi de konuşturacağınız güzel strateji oyunları var.

Bunlardan birisi Mini Motorways Draw Roads that Drive the City oyunu. Bir şehir planlama oyunu olan Mini Motorways Draw Roads that Drive the City oyununda, sürekli büyüyen bir şehirde trafiği düzenlemeye çalışıyorsunuz.

Mini Motorways Draw Roads that Drive the City

Yeni yollar kuruyor ve alt yapınızı hazırlıyorsunuz. Alt yapıyı ne kadar iyi kuracağınız, ilerde yaşanabilecek olan trafik sorunlarının önüne geçiyor.

Bu da sizin şehir planlama yeteneklerinize kalıyor. Kurdunuz yollar trafik oluşmasını engelleyebilecek şekilde dizayn edilebileceği gibi tam tersi şekilde yerleşimler de olabilir. Bu da bir noktadan sonra oyunda tıkanmanız anlamına gelir.

Fiyatı: Apple Arcade dahilinde bir oyun.

‎Mini Motorways
‎Mini Motorways
Developer: Dinosaur Polo Club
Price: Exclusive to Arcade

Total War: EMPIRE

Sadece kara savaşlarından sıkıldınız mı? Bir strateji oyununda deniz savaşlarının da olması gerekiyor düşüncesinde misiniz? O zaman Total War: EMPIRE seveceğiniz oyunlardan biri olacak. Dev gemilerle deniz savaşlarını yönetebileceğiniz oyunda, bir yandan da dev ordularla düşmanlarınızı alt etmeye çalışıyorsunuz.

Sıra tabanlı strateji oyunları arasında bulunan Total War: EMPIRE, savaşlarda 3D gerçek zamanlı savaşlar bulunmasıyla eğlenceyi bir hayli artıyor. Dev orduların savaş meydanlarında çarpışmasına şahitli ediyorsunuz.

Total War EMPIRE

Tabii ki bu iyi bir yönetim zekasına sahip olmanızın gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Atacağınız yanlış bir adım ve vereceğiniz yanlış bir karar ordularınızın bozguna uğramasına neden olabilir.

Fiyatı: 30 dolar

‎Total War: EMPIRE
‎Total War: EMPIRE
Price: ₺279,99

BATTLETECH War Game

Sizi tarih sahnelerinden almak ve biraz daha modern bir savaşa götürmek istiyorum. BATTLETECH War Game, 3025 yılında geçiyor ve dev robotların savaşlarını görüyoruz. Oyunda ana karakterimiz Leydi Arano ve biz bu ana karakterin koruması görevindeyiz.

BATTLETECH War Game

Güçlü düşmanlarınızı alt etmeye çalışırken, aynı zamanda önemli, stratejik kararlara imza atarak kendi bölgeniz için en iyi gelişimi sağlamaya çalışıyorsunuz.

Fiyatı: 40 dolar.

BATTLETECH
BATTLETECH
Developer: Harebrained Schemes
Price: 61 TRY

Stellar Commanders

Çok oyunculu bir oyun olan Stellar Commanders, gezegenleri kontrol etmek üzerine kurulu olan oyunlardan bir tanesi.

Çeşitli silahların ve araçların bulunduğu oyunda, gezegenleri sadece 7 dakika içerisinde ele geçirmeniz gerekiyor. 7 dakika içerisinde gezegenler patlıyor ve oyun son buluyor.

Fiyat: Ücretsiz

‎Stellar Commanders
‎Stellar Commanders
Developer: Blindflug
Price: Exclusive to Arcade

En iyi Mac Strateji oyunlarını seçtik. Mutlaka sizin de oynadığınız oyunlşar vardır. Siz de bize öneri verin. 🙂

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?