Mac App Store İçin Önemli Gelişmeler Yaşanıyor

0
49

Çoklu platform desteği birçok alanda kullanılmaya başladı. Teknoloji devleri bu konuda sürekli yeni adımlar atıyor. Google’ın Android işletim sistemi ve uygulamaları için sunduğu yeni Chrome OS çoklu platform desteği, benzeri şekilde Microsoft tarafından atılan adımlar derken, şimdi ise Apple’ın benzeri bir durum için harekete geçtiği belirtiliyor. Gelen bilgilere göre Apple’ın bu konuda planladığı Mac App Store ile iOS App Store uygulamalarını eşitlemek. Son gelen haberlere göre App Store uygulamaları doğrudan Mac App Store sisteminde de kullanılabilir olacak.

Mac App Store İçin Destek Ne Zaman Gelecek?

İddialara göre yeni sistem sayesinde kullanıcıların tüm App Store uygulamalarını Mac App Store içerisinde de bulmaları sağlanacak. Apple’ın sunacağı yeni sistemin Mac kullanıcılarına getireceği artıların oldukça fazla olacağından söz ediliyor. Özellikle iPad için hazırlanan uygulamalarda bu durumun bir hayli etkili olduğunu göreceğiz.

Mac App Store

iPad için hazırlanan tasarım uygulamaları, benzeri şekilde sunulan düzenleme uygulamaları, yeni araçlar gibi hemen hemen her uygulama Mac App Store içinde yayınlanacak. Böylece doğrudan çoklu platform desteği verilmiş olacak. Yeni sistemin şu an için tam olarak nasıl bir desteğe sahip olacağı konusunda bilgiler yok. Daha doğrusu iddiaların doğrulanmamış olduğunu belirtelim. Öncelikle Apple’ın söz konusu sistemi doğrulaması ve sistem detaylarını açıklaması gerekiyor.

Fakat benzeri çoklu platform desteklerini daha önce de gördük. Haliyle Apple’ın da benzeri bir şekilde yeni sisteme geçmesi mümkün. Daha öncede gündeme gelen ve iOS 11 için düşünülen çoklu platform desteğinin, en iyi ihtimalle ise iOS 12 işletim sistemiyle beraber geleceğinden söz ediliyor. iOS 12 işletim sisteminin en büyük yeniliklerinden birisi de bu olabilir. Tabii ki yeni Mac OS işletim sisteminin de yeniliğinin bu olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Destekleri Bir Bir Artıyor! Bu Kez VLC Güncellendi

İlginizi Çekebilir: Telegram App Store’dan Neden Kaldırıldı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?