Live Photo Gif Olarak Gönderme Nasıl Yapılır? (iOS 11 iPhone ve iPad)

0
8411
Live Photo Gif olarak gönderme

Live Photos, dahili Posta uygulaması veya WhatsApp’ı kullanarak iPhone’unuzdan başka herhangi bir cihaza veya bilgisayara GIF olarak gönderilebilir. Bu makalede iOS 11’de Live Photo’ları GIF olarak gönderme nasıl yapılır konusuna yer verdik.

Apple, iPhone 6’larda Live Photos özelliğini tanıttığında, insanlar onu unutulup gidecek başka bir heves olarak görüyorlardı. Ancak hiç öyle olmadı ve kullanıcılar iPhone’larında Live Photos’u kullanmaktan zevk almaya başladı. Bununla birlikte, Live Photos’u kullanarak çektikleri fotoğrafları paylaşmak istediklerinde bir sorunla karşılaştılar. iPhone kullanıcıları hareketli Live Photo’ları yalnızca diğer iPhone kullanıcıları ile paylaşabiliyordu. Android ya da bir bilgisayara gönderilen Live Photo’lar ise hareketlerini yitiriyor ve normal fotoğraflar haline geliyordu. Ancak iOS 11 ile birlikte gelen yeni bir özellik, kullanıcıların Live Photo’larını orijinal haliyle göndermelerine olanak tanıyor!

Apple, en son iOS sürümünde, kullanıcıların Live Photo’yu düzenleme, küçük resmi değiştirme ve Live Photo’lara efekt ekleme için birkaç araç sundu. Bu araçlar, iPhone’unuz ile en iyi Live Photo’yu elde etmenizi ve Live Photo’ları GIF olarak göndermenize olanak tanıyor.

iOS 11 iPhone veya iPad’te Live Photo GIF Olarak Nasıl Gönderilir?

 1. Fotoğraflar uygulamasını başlatın ve göndermek istediğiniz Live Photo’yu açın.
 2. Ekranı aşağıdan yukarı doğru hızlıca kaydırdığınızda, Live Photo’ya efekt eklemenize yardımcı olmak için bir menü açılacaktır.
 3. Efekt olarak “Döndü” ya da “Sıçrama” seçebilirsiniz.
 4. Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra, telefon ekranınızın sol alt köşesindeki “Paylaş” butonuna dokunun.
 5. Son olarak, Live Photo’yu GIF olarak göndermek için varsayılan Posta uygulamanızı seçmeniz gerekiyor.

Posta uygulamasında ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Gerekli ayrıntıları doldurun ve Gönder butonuna dokunun. Posta gönderilmeden önce küçük boyutlu veya gerçek boyutlu bir dosya göndermek için dosya boyutunu seçmeniz istenir. Dosya boyutunu seçmek tamamen sizin tercihinizdir.

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Beta 9 Yayınlandı. İşte Tüm Düzenlemeler! (Güncelleme: Herkese Açık Beta Geldi)

Live Photo’ları otomatik olarak GIF’e dönüştüren Posta uygulaması sayesinde, alıcı Live Photo’yu GIF olarak indirir.

Live Photo’yu WhatsApp’ten GIF Olarak Gönderme

Bunu yapabilmeniz için iPhone’unuzda WhatsApp’in en son sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor.

 1. iPhone’da WhatsApp uygulamasını başlatın.
 2. Live Photo’yu WhatsApp’ten GIF olarak göndermek istediğiniz kişiye dokunun.
 3. Ekranın sol alt köşesindeki (+) simgesine hafifçe dokunun.
 4. Karşınıza çıkan menüden “Fotoğraf ve Video Kütüphanesi’ni seçin.
 5. Fotoğraf Kitaplığı’na girdikten sonra paylaşmak istediğiniz Live Photo’ya dokunun ve ardından ekranı yukarı doğru hızlıca kaydırın.
 6. Karşınıza Fotoğraf olarak gönderme ve GIF olarak gönderme şeklinde iki seçenek çıkacak. İkinci seçeneği, yani GIF olarak göndermeyi seçin.

Hepsi bu kadar!

Apple iOS 11’de Live Photos’u daha ilginç hale getirdi. iOS 10’da kullanıcılar üçüncü taraf uygulamalar yardımıyla Live Photo’ları GIF’lere veya videolara dönüştürüyordu. Ancak iOS 11 cihazınızda böyle bir üçüncü taraf uygulaması kullanmanıza gerek kalmadı.

İlginizi Çekebilir: iOS 11’de iPhone Live Photo Düzenleme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?