[toc]

LG V30+, herkesin ihtiyaç duyduğu özelliklere ve depolama alanına sahip ancak tercih edilebilir olması için daha fazlasına ihtiyacı var.

[toc]

LG V30+ Detaylı İnceleme

LG V30+’ı kutudan çıkardığınızda, ona anında aşık oluyorsunuz. Cidden, ilk birkaç dakika içinde, saatlerce veya daha uzun süre iPhone X ve Galaxy Note 8 de dahil başka bir akıllı telefon hakkında düşünmüyorsunuz. İşte bu yüzden LG V30 +, LG’nin telefonlarının birçoğunda olduğu gibi mükemmel bir tasarıma sahip.

LG V30+: Yapım ve Tasarım

LG V30+’ı çoğunlukla tasarımı için seveceksiniz. Metalik çerçeve kesinlikle sağlam hissettirirken, cam arka yüzey telefonu kavramanızı kolaylaştırıyor. Cam yüzey adeta bir parmak izi mıknatısı olsa da, tasarım avucunuzun asla ona değmeyeceği şekildedir. Telefon, metal cam tasarım rakipler düşünüldüğünde 158 gram ile inanılmaz derecede hafif.

LG-V30-Plus-Arka-Taraf

LG-V30-Plus-On-Taraf

LG-V30-Plus-Alt-Bolum

LG-V30-Plus-Arka-Kamera

6 inçlik bir ekrana sahip ancak çok büyük olmayan eller dahi ekranın diğer tarafına oldukça kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Açık olmak gerekirse, tek elle kullanım için mükemmel olmasa da, kesinlikler en yakın olanlardan biri. Tabii ki, 18:9 ekranı bunu mümkün kılıyor ancak uzun ekranına rağmen V30+ aslında dar görünmüyor. Telefon elinizde sürükleyici, doğal, sağlam ve basit ama güzel duruyor.

LG V30+ Ekran

Tasarıma olan hayranlığınızı atlattığınızda, ekranı fark ediyorsunuz. 6 inçlik pOLED panel ilk izlenimler için harika görünüyor. Renkler canlı, parlaklık yüksek ve dokunmatik mükemmel hassasiyete sahip.

Ancak telefonu kullandığım ilk beş dakika içinde, ekran boyunca ince bir çizgi olduğunu fark ettim. Daha yakından incelendiğimde, ekranda grenli bir görünüme neden olan bir çeşit çapraz tarama deseni gördüm. Ekranın üstünden aşağıya doğru uzanan çizgi kolayca görünebiliyor. Ancak tanecikliğin fark edilmesi biraz daha zordu.

LG’nin pOLED panelleri beklentiler karşılayamadılar ve bir kez daha hayal kırıklığına uğradılar.

LG V30+ Yazılım

V30+’ın ekranı bende karışık düşünceler oluşturdu ancak yine de beni yazılımı kadar hayal kırıklığına uğratmadı. İlk olarak, V30+ Android 7.0 Nougat ile kutudan çıkıyor ve bu, 2017 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülen bir telefon için kabul edilemez. Ancak LG’nin yazılım konusundaki zayıflığı bununla bitmiyor.

Telefonun US’i (kullanıcı ara yüzü) en azından benin için çocuksu görünüyor. Büyük bloklu simgeler, Google’ın materyalist tasarımına paralel değil ve bu, telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar ile tam ters bir durum haline geliyor. Ayrıca, arama seçeneği yardımcı olsa da, gezinmesi zor olan bir Ayarlar menüsü var. Bu kullanıcı arayüzü hakkında hoşuma giden tek şey, LG’nin bir uygulama çekmecesi veya tüm uygulamalarınızı ekrana koyma seçeneği sunması. Telefonda, Gmail ve Fotoğraflar’ın yanı sıra, E-posta ve Galeri gibi gereksiz uygulamalara da sahip.

LG V30+ Performans

Telefon, kıyaslamalarda yüksek puanlar alıyor olsa da, yazılımı gecikmeye eğilimli. Animasyonlar uygulamaları açarken veya menülerde gezinirken varsayılan olarak yavaş. Stok Android telefonlardan hoşlananların LG V30+’da seveceği özel bir şey yok. Özel UI’ler isteyenler Samsung’un telefon modelleri arasından daha iyi bir seçim yapabilirler.

İLGİLİ HABER:  Telefonunuzu Joker'in Telefonuna çevirin(SUİCİDE SQUAD THEME) + İphone Lighting Dock Çekilişi!

AnTuTu ve GeekBench Test Sonuçları: LG V30 + vs. OnePlus 5T vs. Samsung Galaxy Note 8 vs. Google Pixel 2 XL

LG-V30-Plus-Antutu-Test-Sonuclari

Snapdragon 835 her ne kadar hızlı olsa da, Sim City BuildIt oyununda şehrinizde gezinirken, seçeneklere dokunduğunuzda gözle görülür bir yavaşlama gösterdi.

LG V30+ Ses

LG V20 ses konusunda benzersizdi ve şimdi V30+ bu unvanı sürdürüyor. Kulaklık açıkken, yerleşik DAC ses görevlerini üstlenerek çok sıkı bas ve net ses sağlıyor. Ses cihazı meraklıları için mükemmel ama diğerleri farkı hissetmeyebilir. DAC’den en iyi şekilde faydalanmak için belirli kalitede bir kulaklığa ihtiyacınız var ancak düşük kalitede veya daha ucuz kulaklıklar da yeterli oluyor. Ancak yüksek kaliteli şarkılar ve iyi kulaklıklar birleştiğinde, bugün piyasada LG V30+’ı yenebilecek hiçbir telefon yok.

LG V30+ Kamera

Telefonun performansı veya ekranı ile bir şekilde idare edebilirsiniz ancak dananın kuyruğunun koptuğu asıl bölüm kamera. F / 1.6 lensler ve ikincil gerçek geniş açılı kamera etkileyi bir özellik. Ancak LG, lensin altına 1 mikronluk bir sensör eklemeyi seçti ve bu da sizin büyük diyaframdan yararlanmanızı engelliyor.

Düşük ışıkta çekilen fotoğraflar genellikle çok karanlık çıkıyor. Aşağıdaki görüntüler LG V30+ ve Pixel 2 XL ile aşırı karanlıkta çekildi. Ayrıca LG V30+ bazen çok düşük ışıkta odaklanamıyor.

LG V30+ (üstteki) vs. Google Pixel 2 XL (alttaki)

LG V30 Plus fotograf

LG V30+ (soldaki) vs. Google Pixel 2 XL (sağdaki)

LG V30 Plus fotograf ornegi

LG V30+ Batarya ve Pil Ömrü

Pil ömrü açısından, V30+ en güvenilir amiral gemilerinden biridir. Bu aralıkta gördüğümüz en yüksek seviye olan PC Mark Work 2.0 pil testinde 11 saatten fazla pil ömrü sağlıyor. Düzenli kullanımda, tam bir gün boyunca ikinci kez şarj etmeye gerek kalmıyor. Bu da yaklaşık 12-14 saatlik pil ömrü anlamına geliyor.

LG V30+ Alınır mı?

LG V30+ etkileyici bir akıllı telefon ancak LG’nin hala çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Telefon mükemmel bir tasarıma sahip olsa da, diğer amiral gemilerinin yanında tercih edilebilir olması için daha iyi bir kameraya, daha bir yazılıma ve daha güvenilir bir ekrana sahip olması gerekiyor. Yine de, ses sistemi göz önüne alınarak diğer seçenekler arasında kesinlikle düşünülmesi gereken bir telefon.

Artıları

  • Bugünün en iyi ses sistemine sahip akıllı telefonu
  • Mükemmel tasarım

Eksileri

  • Amiral gemisi standartlarına göre zayıf kamera
  • Ortalama performans
  • Güvenilmez ekran

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?