iPhone X modeliyle bir ilke imza atmayı başaran Apple’ın, beklenen değişiklikleri uyguladığı ilk telefon modeli de iPhone X akıllı telefonları oldu. OLED panel kullanımının gerçekleştirildiği görülen markanın, sadece ekran sistemiyle beraber bile öne çıktığını söylemek gerekiyor. Geçen sene yapılan tüm bu değişikliklerin ise bu sene akıllı telefonlara etki edeceğini de biliyoruz. Yani yeni iPhone modellerinde de benzeri değişiklikleri görmek mümkün olacak.

İlk olarak iPhone X serisine ekleneceği belirtilen yeni akıllı telefon modellerinde benzeri değişikliklerin yapılması gündeme geliyor. Yani yine OLED ekranlı bir iPhone modeli göreceğiz. Fakat bu kez Apple’ın farklı birtakım adımları olacak. İlk adım yeni ekran anlaşması olarak karşımıza çıkacak.

LG Özel Ekranları Üretecek

Şu an için resmi bilgiler paylaşılmış değil ancak yeni ekranlar için Apple’ın çoktan anlaşmaya vardığı belirtiliyor. Yeni anlaşmanın ise daha öncede iddialarda yer aldığı gibi LG modeliyle yapıldığı görülüyor. LG tarafından Apple’a özel olarak ekran üretiminin gerçekleştirileceği ve bu ekranların 6.5 inç boyutunda olacağından söz ediliyor.

iPhone X Plus modeli olarak karşımıza çıkacak olan yeni ekran seçeneklerinin, tamamının LG üzerinden alınacağı ve Samsung’un bu ekranlarda söz sahibi olmayacağı konuşuluyor.

Apple LG

İlk etap için düşünülen üretim miktarının ise 15-20 milyon arasında olduğunu ekleyelim. Mevcut serilerde yer alan 5.8 inçlik ekran ve 6 inçlik ekranları ise yine Samsung üretime devam edecek. LG muhtemelen bir özel seri olacak olan 6.5 inçlik model için sınırlı ekran üretecek. Anlaşmanın resmi olarak açıklanmasından sonra konu hakkında daha fazla bilgi elde edeceğiz. Şu an için bilgilerimiz bunlar ile sınırlı.

İlginizi Çekebilir: Drone Uygulaması DJI GO iOS İçin Güncellendi

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Air ve 13 inç Retina Ekranlı MacBook Pro için Performans Testi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?