LG ile Apple Anlaşmasında Yeni Perde

0
54
LG ile Apple

Apple’ın 2018 iPhone modellerinde kullanacağı ekranların OLED olması bekleniyor. Sadece bir modelde LCD kullanıma devam edeceği belirtilen markanın, bu nedenle yeni seri akıllı telefonlar için çoktan ekran tedarik dönemini başlattığı da belirtiliyor. Marka için bu konuda en önemli adımın ise Samsung’a yeni rakipler olduğunu belirtelim. Öyle ki iddialara göre Samsung üzerinden alınan OLED ekranlar, Apple’ın bir hayli fazla ekstra ücret ödemesine neden oluyor.

Apple’ın ise fiyatta düşüşe gidilmesi için yeni rakipler oluşturma gibi bir niyeti olduğu ve bu nedenle de LG markasıyla anlaştığı belirtiliyor. Buraya kadar paylaşılan bilgileri zaten daha öncede belirtmiştik. Apple’ın ekranlar için LG ile anlaştığı konusunda bilgiler, daha öncede ortaya çıkmıştı. Fakat bu kez anlaşma sonrasında yeni bir adım ortaya çıktı. Buna göre LG üretim artırımına gidecek.

LG Ekran Üretimini Arttırıyor

Kendi akıllı telefonlarını da çıkardığı zaman markanın Apple için 2-4 milyon orasında OLED ekran üretebileceği konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı. Samsung ile karşılaştırıldığı zaman çok aşağı seviyede kalan üretimin ise talep karşısında arttırıldığı belirtiliyor. Bilgilere göre markanın yeni seri akıllı telefonlardaki ekranların talebini karşılamak için 5 milyon OLED ekran üretmeyi planladığı ortaya çıktı.

Apple ile LG

2-4 milyon arasında ekran üretmek yerine 5 milyon ekran üretimi gerçekleştirmek adına üretim hızını ve kapasitesini arttırdığı belirtilen LG’nin, anlaşmanın ilerleyen dönemleri için yeni üretim merkezleri kurması da muhtemel gibi gözüküyor. Apple ile Samsung arasında yapılan anlaşmanın LG tarafına kaymasını sağlayacak adımların atılıp atılmayacağını ise zaman gösterecek. Şimdilik Apple’ın alternatifler aradığı ve bu yönde anlaşmalar yaptığı kesin.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Public Beta 2 Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  iOS 11 Touch ID Düzenlemesi Güvenliği Üst Seviyeye Çıkarıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?