LG LCD ekran

Akıllı telefonlar için şu sıralar en önemli bileşen ekranlar olarak karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle çerçevesiz ekranların karşımıza çıkması ve bunun yanında OLED ile LCD savaşının daha da kızışması ve yeni ekran teknolojileri derken bu alan iyiden iyiye canlandı. Ekran konusunda hala geçiş sürecinde olarak değerlendirebileceğimiz Apple da bu alanda çok kapsamlı çalışmalar ve sürekli yeni anlaşmalar yapıyor.

Son gelen haberlere göreyse LG bu konuda markanın en büyük yardımcılarından biri olacak. Aslında daha öncede birçok kez LG’nin OLED ekran siparişleri için anlaşmayı yerine getirmek adına çalışmalara başladığını söylemiştik. Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için 5 milyon OLED ekran üretme konusunda çalışmaları devam eden markanın, son bilgilere göre LCD ekranlar içinde üretime başladığı belirtildi.

LG 20 Milyon LCD Üretecek

Hem Apple hem de LG yaptıkları anlaşmalardan memnun gibi duruyor. Öyle ki iki firmanın da aralarındaki anlaşmaları arttırmak adına önemli adımlar attığı görülüyor. Buna göre LG sadece OLED ekranlar üretmeyecek. Yapılan anlaşmalar neticesinde markanın, 2018 iPhone modelleri için 20 milyon LCD ekran üreteceği ortaya çıktı. LCD ekranlar ise 6.1 inç iPhone modeli için üretiliyor.

LG LCD ekran

En büyük ekran boyutuna sahip olacak olan 6.5 inçlik iPhone modelinde yer alacak olan OLED ekranlarında bir kısmını üreteceğini bildiğimiz LG’nin, 6.1 inçlik iPhone için en önemli tedarikçilerden biri olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Yeni akıllı telefon modelleri için markanın LG ile başka anlaşmalar yapmasını da bekliyoruz. Özellikle 6.1 inç iPhone modeli için yepyeni anlaşmalar ortaya çıkabilir. Telefonların tanıtımından sonra iki firma arasındaki anlaşmalarda daha nasıl sürprizler olduğu ortaya çıkacak. Ayrıca Apple Watch 4 ekranları içinde yine LG öne çıkacak hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir: Apple Pay için Yeni Videolar Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?