Apple’ın iPhone X akıllı telefonlarında OLED ekrana geçiş yapması, teknoloji dünyasını salladı demek yanlış olmayacaktır. Öyle ki markanın OLED ekran tercihi nedeniyle diğer markalarda hareketlenmiş ve Apple’ın ekranı hangi markadan alacağı meraklı bir bekleyişe dönüşmüştü. Marka bunun için Samsung’u tercih etmiş ve Samsung üzerinden 50 milyon OLED ekran satın almasının gerçekleştiği açıklanmıştı.

iPhone X akıllı telefonlarının satışından Samsung’un da pay almasını sağlayan sistemle beraber, bundan sonraki süreçte neler olacağı merakla beklenmeye başladı. Samsung üzerinden ekran alımları devam mı edecek? Yoksa yeni bir firma ile mi anlaşılacak? Bu sorular için sürekli yeni iddialar var. Son iddia ise LG ile anlaşma yapılacağı yönünde olmuştu. Şimdi ise konu hakkında LG tarafından bir açıklama geldi.

LG İddialara Son Verdi

Firma tarafından ardı ardına gelen bilgilerden sonra iddialara net bir açıklama getirildi. LG tarafından yapılan açıklamada şu an için iPhone X modeli adına hiçbir ekran üretimi yapılmadığı belirtildi. Yeni ekranların üretilmesi bir yana, şu ana kadar gelen LG’den ekranların çok küçük bir bölümünün alındığı yönündeki iddialarda yalanlanmış oldu.

LG ile Apple
LG ve Apple

Apple ile LG arasında bu konuda hiçbir anlaşmanın yapılmadığı böylelikle kesinlik kazanmış oldu. Fakat bu açıklamalar önümüzdeki yıl boyunca Apple ile LG arasında ekran anlaşmasının olmayacağı şeklinde anlaşılmamalı. İki firma farklı kararlar alarak bir sonraki iPhone modelleri için ekran anlaşması yapabilir. Samsung’un bu konuda tek seçenek olmayacak gibi duruyor. Gelişmeleri takip edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple İle MediaTek Anlaşmasında Son Durum

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone Serilerinin Hangi Özellikleri Kısıtlamakta?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?