Bu yıl 4 yeni iPhone modelini göreceğimiz neredeyse kesinleşmiş bir durum olarak kabul gördü. Apple tarafından bu konuda resmi bir bilgi paylaşılmış değil ancak yeni akıllı telefonların raporları ve üretim detayları çoktan sızdırıldı. Haliyle 4 yeni iPhone modelinin detaylarını da araştırmaya başladık. Bu konuda ilk bilgi ise LCD Ekranlı iPhone modeli için gelmeye başladı.

Çok kısa bir süre öncesine kadar yeni modelin teknik özellikleri ve ortaya çıkan görselleri hakkında bilgiler paylaşmıştık. Yeni akıllı telefon modeli için paylaşılan kasa görsellerinin hemen arkasından LCD Ekranlı iPhone ekranları konusunda da bazı bilgiler geldi.

LCD Ekranlı iPhone 2 Ay Geç Gelecek

Bu kez telefonların ekranlarında nasıl bir sistem kullanılacağı konusunda bazı bilgiler ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre LCD Ekranlı iPhone akıllı telefonlarında kullanılacak olan ekranlar LG ve Japan Display tarafından ortak olarak hazırlanacak. Ancak akıllı telefonların çentik alanı bulunacak. İşte OLED ekran kısmında uygulanması kolay olan bu çentik alanının, LCD ekranla uygulanmasının oldukça zor olduğundan söz ediliyor.

LCD Ekranlı iPhone

LCD ekran paneline çentikli ekran tasarımını yerleştirme konusunda her iki firmanın da yaşadığı sorunların LCD Ekranlı iPhone modelinin çıkışını geciktireceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Yeni akıllı telefonların ekran kısmında yaşanan sorunların ise telefonların çıkışını 2 ay gibi bir süre geciktireceği bilgisi veriliyor.

Buna karşın markanın OLED ekran üretiminde yeterli stoklara ulaştığından söz ediliyor. Haliyle OLED ekranların üretiminde ya da OLED ekranlı modellerin satışında gecikme durumu söz konusu olmayacak gibi gözüküyor. OLED ekranlı modellerin Eylül ayında LCD Ekranlı iPhone modelinin ise Kasım ayında satışa çıkabileceğinden söz ediliyor. Yeni serinin fiyatı konusunda da 550 dolar gibi bir açıklama yapıldığını da tekrar hatırlatalım.

İLGİLİ HABER:  Ünlü analist Ming-Chi Kuo Göre Apple Bir Sonraki Modele Sakladı

İlginizi Çekebilir: Apple Koruma Camı Teknolojisini Geliştiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?