Laptop Tarzı iPad Modelleri Yolda

0
288
iPad Pro

Apple, çok uzun bir süredir beklenen Eylül ayı etkinliğini gerçekleştirdi. Markanın iPhone etkinliği olarak da anılan Eylül ayı etkinliğinin ardından iPhone 11 modelleri sunuldu. Ek olarak 7.nesil iPad modelleri de sunuldu. Yenilenen iPad için çok önemli değişiklikler açıklanmadı. Buna karşın gerek ekran özellikleri konusunda ortaya konular farklar, gerekse de akıllı kalem desteği markanın fark yaratmasını sağladı.

Tüm bunlarla beraber iPhone etkinliğini geride bıraktık. Şimdi ise gündemde olan yeni bir etkinlik var. Bu kez Apple’ın Ekim ayında özel bir etkinlikle geleceği iddia ediliyor. Ekim ayında düzenlenecek olan özel etkinlik kapsamında yine yeni ürünlerin tanıtılması söz konusu olacak. Bu kez markanın iPad Pro modellerini yenileyeceği ve yeni bir MacBook modeli tanıtacağını düşünüyoruz. İşte ortaya çıkan son bilgilerde tanıtımı yapılacak iPad Pro modellerine ilişkin.

Klavyeli iPad Modelleri Yolda

İddialara göre Apple, iPad modelleri için nemli bir güncelleme yapacak. Marka tarafından yapılan güncelleme sonrasında iPad Pro modelleri, MacBook modelleri ile ara bir ürün olacak. Biraz daha laptop gibi görebileceğimiz yeni serinin piyasaya sürülmesi söz konusu.

Bir yandan iPad serisi bir yandan ise laptop modellerinin özelliğini yansıtacak olan cihazların gelmesi bekleniyor. Bunun için Apple’ın ilk olarak klavye sisteminde değişiklikler yapacağı iddiası var. İddialara göre yeni iPad Pro modellerinde laptop modellerinde kullanılan klavyelere benzer klavyeler olacak.

iPad Pro

Bu yönüyle iPad Pro, tam olarak laptop modellerinin yerini alabilecek. İşlemcilerinin ve grafik birimlerinin de yenilenmesi gündemde. Hem işlemci kısmında hem de genel kullanım konusunda güncellemeler sunulması, markanın gerçekten iPad tablet modellerini laptop modellerine karşı çıkarmasını sağlayabilir. Zaten son seri iPad Pro tanıtımı sırasında vurgulanan nokta da bu olmuştu. Tabletin genel olarak laptop modellerine ihtiyacı ortadan kaldırdığı yönünde reklam çalışmaları bile yapılıştı.

İLGİLİ HABER:  iPad Satın Alma Rehberi - 2021 güncel

Apple’ın bu kez aradaki farkı tamamen kaldırmak için çalışma içerisinde olduğu düşünülüyor. Muhtemelen Ekim ayı içerisinde tanıtılması beklenen modelde, bu yönde birçok özelleştirme sunulacak. Klavye bunlardan sadece biri olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?