iOS platformu ile beraber çıkış yapmış olan oyunlar çoğu zaman yayınlanır yayınlanmaz ne yazık ki Türkiye App Store’de yerini alamıyor. Bu nedenle Amerika ve Kanada gibi ülkelerde çıkış yapmış ve oynanabilen iPad ve iPhone oyunlarını yükleyebilmek için kredi kartına gerek duymadan nasıl Amerika App Store hesabı açabiliriz bu yazıda bu bilgileri sizlere sunacağız.

Apple-Store-Uygulamasi-Kisisel-Yeniliklerle-Guncellendi

iOS ile çıkış yapmış kimi oyunlar dünya genelinde ve ülkemizde de kullanıma açılırken bazı oyunlar yalnızca yurtdışındaki oyuncular için kullanıma açılıyor. Bu oyunlar Soft launch olarak çıkış yaptığından yükleyip oynamak isteseniz bile mağaza değişimi yapmak hiçbir şekilde işe yaramıyor. Eğer Türkiye App Store hesabınız varsa ne Kanada ne Yeni Zelanda ne de Amerika gibi sadece yurt dışında kullanıma açılan oyunları, yani ülkemizde yer almayan bu oyunları indirmeniz ve oynamanız mümkün değil. Bu oyunlar çoğu zaman öncelikle Kanada’da kullanıma açılıyor ancak daha sonra Amerika’da kullanılma açılsa bile Türkiye için ne yazık ki ısrarla kapalı tutulabiliyor. Bu yüzden Kanada App Store hesabından sonra bir de Amerika App Store hesabı açmanız sizin için çok iyi olur.

Apple'a Bu Enerji Fazla Geldi

Kredi kartsız Amerikan App Store hesabı açmak istiyorsanız öncelikle mevcut bulunan hesabınızdan çıkış yapmalısınız. Bunun için sırası ile Ayarlar> iTunes ve App Store> Apple Kimliği> Çıkış yap seçeneklerini takip etmelisiniz. Ardından App Store’u açarak ücretsiz herhangi bir uygulamayı indirmelisiniz. Elbette ki bu noktada yeni bir Apple kimliği yaratmanız gerekecek. Bunun için “Yeni Apple Kimliği Yarat” başlığını seçmelisiniz. Sırada ülke seçimi yapmak var, bizler Amerika hesabı açmak istediğimiz için Amerika seçeneğini işaretliyoruz. Hesap açarken sürekli karşımıza çıkan hizmet şartları bölümü ile karşılaşacaksınız. Hizmet şartlarını kabul ettiğinizi belirten kısmı işaretleyin. Karşınıza çıkacak olan yeni sayfada Amerika App Store hesabı için kullanacağınız bir e-posta adresi, şifresi ve güvenlik bilgilerinizi girmelisiniz.

 

Billing Information alanı ile karşılaşacaksınız, siz kredi kartsız üyelik talep ettiğiniz için burada “None” başlığını tercih etmelisiniz. Billing Address bölümüne ise herhangi bir yurtdışı adresi girmelisiniz ve işte yapmanız gereken her şey tamamlandı. Kredi kartına gerek kalmadan Amerika App Store hesabı açmak bu kadar kolay bir işlem.

 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?