Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Alma

0
786
Kredi kartı olmadan Apple kimliği alma

iTunes Store’dan müzik satın almak istediğinizde, kredi kartı ile ödeme seçeneğine sahip bir Apple kimliği kullanmanız gerekiyor. Ancak kredi kartı olmadan Apple kimliği almanızın akıllıca olacağı bazı senaryolar da vardır.

Örneğin, ücretsiz içeriği indirmek için çocuklarınıza kendi hesabınızı kullandırıyorsanız, kredi kartı bilgilerinizin olmadığı bir Apple kimliği kullanmak oldukça yerinde bir davranış olacaktır.

Sesli kitaplar, podcast’ler, iTunes U ve müzik uygulamaları gibi şeyler genellikle ücretsizdir ve bu nedenle bir kredi kartına ihtiyacınız yoktur.

Kredi Kartı Olmadan Apple Kimliği Alma: Ücretsiz Uygulama İndirme Yöntemi

Yeni bir Apple Kimliği oluştururken, kaydolma işlemini tamamlamak için kredi kartı gibi bir ödeme yöntemi tanımlamanız istenir. Ancak öncelikle iTunes Store’dan ücretsiz bir uygulama seçerek bu gereksinimi ortadan kaldırabilirsiniz:

 1. iPhone’unuzdan App Store‘u açın.
 2. İndirmek istediğiniz ücretsiz bir uygulama bulun. Bunun yapmanın en kolay yolu, ekranın alt kısmındaki En Popüler simgesine dokunup daha sonra üst kısımdan Ücretsiz sekmesine dokunmaktır.App Store En Populer Ucretsiz Uygulamalar
 3. İndirmek istediğiniz uygulamanın yanındaki Ücretsiz butonuna dokunun, ardından Uygulamayı Yükle‘yi seçin.

Yeni Bir Apple Kimliği Oluşturma

 1. Ekranda görünen açılır menüden, Yeni Apple Kimliği Oluştur butonuna dokunun.
 2. Bir sonraki ekranda, yaşadığınız ülke ve bölgeyi seçin. İleri‘ye dokunun.
 3. Şartlar ve Koşulları ve Apple gizlilik politikasını okuyun ve Kabul Ediyorum butonuna dokunun. Kararınızı onaylamanızı isteyen başka bir iletişim kutusu görünecektir. Devam etmek için tekrar Kabul Ediyorum‘a dokunun.
 4. Apple Kimliği ve Parola ekranında E-posta metin kutusuna dokunun ve kullanmak istediğiniz e-posta adresini yazarak İleri‘ye dokunun.
 5. Hesabınız için güçlü bir şifre seçin, İleri‘ye dokunun ve Doğrula metin kutusuna şifrenizi tekrar girin. Bitti‘ye dokunun.
 6. Güvenlik Bilgisi bölümünü tamamlamak için ekranı aşağı doğru kaydırın. Kayıt işleminize devam etmek için üç soruyu yanıtlayın. Bilgileri tamamlamak için sırayla her soruya ve cevap metin kutusuna dokunun.
 7. Hesabınızı sıfırlamanız gerektiğinde kullanmak üzere, alternatif bir e-posta adresi belirtmek için İsteğe Bağlı Kurtarma E-postası metini kutusunu kullanın.
 8. Doğum tarihinizin ayrıntılarını girmek için Ay, Gün ve Yıl metin kutularına dokunun. Hesabı bir çocuğa göre ayarlıyorsanız, minimum yaş gereksinimini karşılamak için o kişinin en az 13 yaşında olması gerektiğini unutmayın. Devam etmek için İleri‘yi tıklayın.
 9. Faturalama Bilgileri ekranında, ödeme türünüz olarak Hiçbiri seçeneğine dokunun. Aşağıya doğru ilerleyin ve fatura adresiniz ve telefon numaranız için kalan metin kutularını doldurun. İleri‘ye dokunun.
İLGİLİ HABER:  Apple'dan Yeni İki Faktörlü Apple Kimliği Doğrulama Sistemi

Kayıt İşlemini Tamamlama

 1. Kayıt işleminin son bölümünde hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. Belirttiğiniz adrese bir doğruma e-postası gönderildiğine dair bir mesaj göreceksiniz. Devam etmek için Bitti butonuna dokunun.
 2. App Store’dan gelen bir e-posta olup olmadığını görmek için e-posta gelen kutunuzu kontrol edin. Gelen e-postada yer alan Şimdi Doğrula bağlantısına tıklayın.
 3. Kayıt işlemini tamamladıktan kısa bir süre sonra oturum açmanızı isteyen bir ekran görünür. Kayıt işlemini tamamlamak için Apple Kimliğinizi ve parolanızı yazdıktan sonra Adresi Doğrula butonuna dokunun.

Artık kredi kartı olmadan oluşturduğunuz Apple kimliğinizi kullanarak iTunes Store’dan ücretsiz müzik, uygulama ve diğer medyaları indirebilirsiniz. İlerleyen süreçte ihtiyacınız olduğunda kredi kartı bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Kayıt işlemi sırasında yaşadığınız ülkeyi seçmezseniz, ödeme yöntemi olarak Hiçbiri seçeneğini seçemeyeceğinizi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?