Kopmaya Karşı Korumalı iPhone 12 Şarj Kablosu Yine Görüntülendi

0
3334
iPhone 12

Apple Watch tanıtımdan sonra gördük ki bazı iddialar doğru. Neydi bu iddialar, yeni Apple ürünlerinin kutusundan şarj aletinin çıkmayacağı. Biz sadece iPhone 12 akıllı telefonları için böyle bir tercih yapılacağı ve diğer ürünler de şarj aletinin kutudan çıkmaya devam edeceğini düşünüyorduk.

Fakat Apple Watch tanıtımı göstermiş oldu ki diğer ürünler için de benzer bir durum söz konusu olacak. Bundan sonra yeni ürünlerin kutularından şarj aleti çıkmayabilir. Peki, iPhone 12 kutusunun içerisinde ne olacak?

iPhone 12 Kutusunun İçinde Yer Alacak Kablo Sızdı

Bundan aylar önce sızan bilgi doğru gibi gözüküyor. Aylar öncesinde gelen bilgiler de telefonların kutusundan sadece şarj kablosunun çıkacağı iddia edilmiş ve hatta bu kablonun da görüntüleri yayınlanmıştı.

Şimdi o kablo için detaylar derinleşmeye başladı. Yine kablonun görüntüsü sızdı ve kutunun içerisinde yer alacak olan tek aksesuarın malzemesi konusunda da bilgi paylaşıldı. Yeni bilgilere göre kutudan çıkacak olan kablo rodyum kaplamalı rutenyum denen bir malzemeden imal edilecek.

Kablonun sağlamlığını arttırmak için zaten malzeme kalitesi değiştirilecek ama bunun yanında bir de örgü kablo tipine yer verilecek. Örgü tip güçlendirilmiş olan kablonun diğer iPhone şarj kabloları gibi kopma sorunu olmayacak.

Tamam görsellerde de bu kablonun çok sağlam olduğunu görüyoruz ve sağlam bir seri ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz ama yine de kutudan sadece şarj kablosunun çıkacak olması ne kadar kabul edilebilir bir durum tartışılır.

Apple Watch modellerinin kutusundan da sadece kablo çıkacak ve bu ürünlerin fiyatlarında bir indirime gidilmesine neden olmadı. Yani sizin anlayacağınız kutudan adaptör çıkmıyor ama fiyat buna göre düşük olmuyor.

iPhone 12 şarj kablosu için de aynı durum geçerli olacak. Kutudan şarj aleti çıkmasa da bu tercih iPhone 12 akıllı telefonunun fiyatını değiştirmeyecek. Geri kalan soruların cevaplarını Ekim ayında alacağız.

İLGİLİ HABER:  Appe ile Logitech Ortaklığı Logitech Crayon Akıllı Kalemleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?