Android işletim sistemlerine göre iOS işletim sisteminde uygulamaların biraz daha yüksek ücretlere satıldığı biliniyor. Bu durum özellikle iPad ve iPhone kullanıcılarının eleştirildiği noktalardan biri olarak gösterilmekte. Hal böyle olunca kullanıcıların uygulamalar için fırsatları takip etmesi bir hayli karlı çıkmalarını sağlıyor. Öyle ki hemen her kategoride ücretli birçok uygulama belli aralıklarla App Store üzerinden ücretsiz olarak yayınlanıyor. Her hafta yayınlanan Kısa süreliğine ücretsiz iOS uygulamaları için bu hafta hazırladığımız listemize bakalım.

Kısa Süreliğine Ücretsiz iOS Uygulamaları

Weather info app

İlk sırada yer alan uygulamamız Weather info app uygulaması. Basit tabiriyle bir hava durumu bilgilendirme uygulaması olan Weather info app, çok detaylı bir şekilde hava durumunu öğrenmenize olanak sağlıyor.

ücretsiz iOS uygulamaları

Arka plan olarak detaylı bir hava durumu çizelgesi gösteriliyor. Saatlik hava durumu öğrenebileceğini gibi hafta içerisinde de beklenen hava durumları hakkında ve sıcaklık değerleri hakkında da bilgiler alabiliyorsunuz. Anlık hava durumu değişimlerini de gösterebilme özelliğine sahip olan uygulama oldukça kullanışlı. Şu an için Weather info app ücretsiz sunuluyor.

Ücretli Versiyonda Fiyatı: 0,99 dolar

İstediği iOS Sürümü: iOS 7 ve üzeri

Boyutu: 4.8 MB

Weather info app İndirme Linki

Q-Chan : Meow Player

En ilginç iOS uygulamalarından birisi de Q-Chan : Meow Player uygulaması. Kedi sahiplerine hitap eden uygulama, 250’den fazla kedi sesi barındırıyor. Bu kedi seslerinin de anlamı olduğu belirtiliyor.

ücretsiz iOS uygulamaları

Kullanıcıların kedilerinin dikkatlerini çekme adına kullanabilecekleri uygulama ilginç bir şekilde alarm özelliğine de sahip. Bu alarm özelliği sayesinde kediniz sabahları sizi uyandırmasını sağlamak amaç edinmiş. Fakat uygulama yetkilileri uyarmakta, bazı kedilerde bu sesler saldırganlığa neden olduğu için böyle bir tepki alındığında kullanımın bırakılması gerekiyor.

Ücretli Versiyonda Fiyatı: 0,99 dolar

iOS sürümü: 9.0

Boyutu: 62 MB

Q-Chan : Meow Player İndirme Linki

Breathe Pro

Bir diğer uygulamamız Breathe Pro uygulaması. Doğru nefes almak adına eğitim amaçlı olarak yayınlanan uygulamanın, çeşitli manzaralarla kullanıcıların iPhone kameraları sayesinde stres direncini ölçme amaçlanıyor.

ücretsiz iOS uygulamaları

Nefes alırken kamera yardımıyla stres seviyenizi ölçen uygulamanın açısından da birçok etkisi var. Stres giderme, endişe azaltma, daha iyi uyku imkanı, kalp hızı ayarlama, migren etkisinin azaltılması gibi birçok etkiye sahip bir uygulamadan söz edebiliriz.

Ücretli Versiyonda Fiyat: 0.99 dolar

İOS Sürümü: iOS 9 ve üzeri

Uygulama Boyutu: 32 MB

Breathe Pro İndirme Linki

Droptune

Dropbox senkronizasyonuyla çalışan uygulama tüm müzik dosyalarınızı oynatabilmenizi sağlıyor. Dropbox hesabınızla giriş yaptığınız uygulama, tüm uygulamaları müzik dosyalarınızı kontrol etmenizi sağlıyor.

ücretsiz iOS uygulamaları

Ücretli Versiyon Fiyatı: 0.99 dolar

İOS Sürümü: 7.1 ve üzeri

Uygulama boyutu: 1.5 MB

Droptune İndirme Linki

OneDay

Bir planlama uygulaması olan OneDay, 365 günü tek tek planlamanıza izin verdiği gibi özel günlerinizi de görseller not etmenizi sağlıyor.

ücretsiz iOS uygulamaları

Ücretli Versiyon Fiyatı: 4 dolar

iOS Sürümü: iOS 8.2 ve üzeri

Uygulama Boyutu: 21.2 MB

OneDay İndirme Linki

How Old

Kullanıcıların yaş tespitini yapabilecekleri uygulamalardan biri olan How Old, kişilerin yüzlerinden yaş tahmini yapmanızı sağlıyor. Kameraya tuttuğunuz yüzü tanıyarak yaş tahminini hemen ekranda gösteren uygulamanın ne kadar doğru tahminler verdiği tartışılır.

ücretsiz iOS uygulamaları

Ücretli Versiyon Fiyatı: 0.99 dolar

iOS Sürümü: iOS 7 ve üzeri

Uygulama Boyutu: 6.7 MB

How Old İndirme Linki

Reckless Racing 2

Eğlenceli bir oyun olan Reckless Racing 2, 28 mini harita ve 20 farklı mini araçla eğlenceli dakikalar geçirebileceğiniz bir yarış oyunu. Aracınızı zamanla yarışlardan kazandığınız ödüllerle yükseltebildiğiniz oyunun, 40 farklı leveli bulunan bir de arcade modu bulunmakta.

ücretsiz iOS uygulamaları

Hızlı yarış, eleme, sıcak tur gibi modları bulunan oyunun, araçlarınızı istediğiniz gibi geliştirmeye ve değiştirmeye izin verdiğini de belirtelim. Çok oyuncu desteği de bulunan oyunu, internet üzerinden arkadaşlarınızla oynamanız da mümkün. Hatta oyunda turnuvalar bile yer alıyor.

Ücretli Versiyon Fiyatı: 2 dolar

iOS Sürümü: iOS 6 ve üzeri

Uygulama Boyutu: 148 MB

Reckless Racing 2 İndirme Linki

UNZIP! Pro

iPhone ve iPad cihazlar için ZIP dosya yönetimi imkanı sunan uygulama hem en güvenli hem de en işlevsel Zıp uygulamalarından biri olarak biliniyor. Uygulamanın özellikleri ise şöyle;

  • Parola veya parolasız ZIP oluşturma
  • ZIP dosyalarını açık, ayıklama
  • RAR, 7Z, ZIP, TAR, GZIP format desteği
  • Ayrıca birçok görüntü türünü ve belge türünü destekleme

ücretsiz iOS uygulamaları

Ücretli Versiyon Fiyatı: 5 dolar

iOS Sürümü: iOS 8.0 ve üzeri

Uygulama Boyutu: 9.6 MB

UNZIP! Pro İndirme Linki

Tüm bu uygulamalar şu an için iOS ücretsiz uygulamaları olarak sunuluyor. Fakat uygulamaların çok kısa bir süre ücretsiz kalacağını belirtelim. Yani yüklemek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 Beta 6 Geliştirici Sürümü Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?