Apple’ın yeni akıllı telefonları olan iPhone 8 ve iPhone X için satışlar, beklentilerin gerisinde devam ediyor. Özellikle iPhone X akıllı telefonlarının satışları, geri planda kalmaya başladı. Apple ise bu durumdan pek memnun değil. Marka, satışlarını yeniden arttırmak adına önemli hamleler üzerinde çalışıyor. Bunun için geçtiğimiz günlerde iPhone X modelinin yeni renk seçeneğiyle güncelleneceğinden bahsetmiştik. Bakır altın ya da Rose Altın rengi olmak üzere yeni bir renk seçeneği sunacağı belirtilen Apple’ın, şimdi ise iPhone 8 modelleri için renkleri yenileyeceği ortaya çıktı.

Kırmızı iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak?

Geçtiğimiz sene AIDS hastalarını desteklemek amacıyla sunulan Product RED kampanyası kapsamında, iPhone 7 serisi akıllı telefonlarının kırmızı modelleri yayınlanmıştı. Kırmızı iPhone 7 modelleri fiyat farkına rağmen ciddi oranda satış elde etti. Bu durumdan yararlanmak isteyen Apple’ın yine Product RED kapsamında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin tamamen kırmızı kasasını sunacağından söz ediliyor.

Product RED iPhone 8

Geçen sene olduğu gibi ön kısmın beyaz arka kısmın kırmızı olması gibi bir durum mu söz konusu olacak yoksa ön kısımda geri bildirimlere dikkate alınarak siyah bir ön yüz mü kullanılacak bilinmiyor. Fakat kırmızı renkli iPhone modelinin yine ilgi odağı olacağı ve satışları arttıracağı beklentisi var. Yeni modelin tanıtımının ise 27 Mart eğitim etkinliğinde yapılması bekleniyor.

iPhone Fiyatları Değişecek Mi?

Product RED kapsamında geleceği belirtilen kırmızı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarının, fiyat konusunda da farklı bir şekilde kullanıcıların karşısına geleceğini belirtelim. Muhtemelen biraz daha pahalı bir model göreceğiz. iPhone 7 serilerinde de aynı durum yaşanmıştı.

Önceki Haber: Uygun Fiyatlı iPad için Fiyat Belli Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?