Kırmızı iPhone 7 / iPhone 7 Plus alınır mı? Yorumlar nasıl?

0
136
iPhone 7 Kırmızı kutusu

Apple’ın bu mart ayı içerisinde bir sürpriz yapması beklenen bir şeydi. Aslında benim beklediğim sürpriz iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinin tanıtılmasıydı. Ama Apple bu yıl bizi yanıltmış görünüyor. Görünüyor diyorum çünkü henüz Mart ayının bitmesine 10 gün var. Bu süre içinde her şey olabilir. Apple, karşımıza kırmızı iPhone 7/iPhone 7 Plus ile çıktı. Şimdilerde birçok kimsenin aklında aynı soru var:  Kırmızı iPhone 7/iPhone 7 Plus alınır mı? Bu yazımızda bu soruya cevap vermeye başlayacağız. Ama konunun esas tamamlayıcısı, yaptığınız Kırmızı iPhone 7/iPhone 7 Plus yorumları ile sizler olacaksınız. Ben sadece temel bazı bilgiler vereceğim.

Kırmızı iPhone 7/iPhone 7 Plus hangi kapasitelerde satılıyor?

  • Kırmızı iPhone 7 128 GB ve 256 GB kapasite seçenekleri ile satılıyor.

  • Kırmızı iPhone 7 Plus da aynı kapasite seçenekleri ile geliyor.
Kırmızı iPhone 7 kapasite değerleri

 

Yukarıda kapasite değerlerinin altında fiyatları da yazmakta. Bu kapasite değerlerinden de anlaşılacağı gibi Kırmızı iPhone 7 almak için en az 4300 TL’yi gözden çıkarmanız lazım. Kırmızı iPhone 7 Plus almak için de 4950 TL’yi gözden çıkarmak şart. Peki diğer renk seçeneklerinde durum nasıl?

Kırmızı iPhone 7 karşılaştırması

Kırmızı iPhone 7 ile ilk kıyaslanan model JetBlack(simsiyah)  modeli. JetBlack modelinde aşağıdaki kapasite ve fiyat seçenekleri mevcut:

iPhone 7 jet black (simsiyah) modelinin kapasite fiyat seçenekleri

Gördüğümüz gibi iki renk seçeneği arasında kapasite çeşitleri ve fiyatları aynı. iPhone 7 Simsiyah modeli çok eleştiri alan bir model. Arkasındaki iPhone yazısının silinmesi, parmak izi çıkması gibi birçok şikayet alan bir model. Ama Simsiyah modelinin de çok göz alıcı bir model olduğu gerçeğini de yadsıyamayız.

Diğer renk seçenekleri de şunlar: Mat siyah, Gümüş, Altın, Rose Altın

iPhone 7 modelleri

Yukarıdaki modeller daha küçük kapasite ve daha uygun fiyat seçenekleri ile geliyor:

Sonuç olarak şunu söylemek mümkün. Eğer 3800 TL’niz varsa iPhone 7 renk seçenekleriniz Siyah, gümüş, altın ve Rose Altın. Kapasite olarak da 32 GB alabiliyorsunuz.4300 TL gibi bir rakam ayırabiliyorsanız, tüm renklerin 128 GB modellerinden alabilirsiniz. Hele ki 4800 TL ayırabiliyorsanız iPhone 72nin 256 GB olan tüm renklerini alabilirsiniz.

Kırmızı iPhone 7 Plus karşılaştırması

Kırmızı iPhone 7Plus ile ilk kıyaslanan model JetBlack(simsiyah)  modeli. JetBlack modelinde aşağıdaki kapasite ve fiyat seçenekleri ile geliyor:

Kırmızı iPhone 7 Plus ile tamamen aynı kapasite seçenekleri ve fiyat aralıklarında.

Diğer iPhone 7 Plus renk seçenekleri de şunlar: Mat siyah, Gümüş, Altın, Rose Altın

Bu renk seçeneklerinin kapasite ve fiyat aralıkları ise şu şekilde:

Buradan şu sonucu çıkarmak mümkün. Eğer iPhone 7 Plus almak istiyorsanız ve hangi rengi alacağınıza karar veremiyorsanız, öncelikle bütçenize bir bakalım. Eğer 4500 TL’niz varsa 32 GB  Siyah, gümüş, altın ve Rose Altın renklerinde bir iPhone 7 Plus alabilirsiniz.  4950 TL ayırabiliyorsanız, 128 GB tüm renklerde iPhone 7 Plus alabilirsiniz. 5500 TL’ye de yine tüm renklerde iPhone 7 Plus 256 GB alabilirsiniz.

Daha önce şu konumuzda iPhone renkleri ile ilgili ayrıntılı bir inceleme yazısı yayınlamıştık:

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus renk seçenekleri neler?

Kırmızı iPhone 7 / 7 Plus ile ilgili yayınlanan görseller:

ÖNEMLİ: Kırmızı iPhone 7 ve 7 Plus’lardan elde edilen gelirin bir kısmı Sahra Altı Afrikası ülkelerinde Aids ile mücadele için bağışlanıyor. Eminim ki birçok kimse için bu sebep bile Kırmızı iPhone almak için yeterli olacaktır.

Elimizde olan bilgilerle Kırmızı iPhone 7 / 7 Plus ve diğer renk seçeneklerini kıyasladık. Zaten performans özellikleri tamamen diğer renklerle aynı. İnternette Jet Kırmızı olup olmadığına dair sorular olduğunu görüyoruz. Henüz bu sorulara net bir cevap verilmiş değil. Ama ben Jet kırmızı veya kıpkırmızı olmadığını düşünüyorum. Yoksa ismi bu şekilde olurdu.

Şimdi sıra sizde.

  • Kırmızı iPhone 7 / 7 Plus sizce nasıl?
  • Kırmızı iPhone 7 / 7 Plus alınır mı?
  • Kırmızı iPhone 7 / 7 Plus hakkındaki yorumlarınızı alalım..

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?