Kırmızı iPhone 7 Apple’ın Çin Satışlarını Katladı

0
30
iPhone 7 RED satışları
iPhone 7 RED Çin satışları rekor kırdı

Çok kısa bir süre önce Apple tarafından tanıtılan yeni iPhone 7 RED yani kırmızı iPhone 7 modeli bugün itibariyle satışa çıktı. Akıllı telefonların satışa çıkması ile beraber Apple’ın yeni ürünleri için nasıl bir yol izleyecekleri de ortaya çıkmıştı. Fiyat konusunda epey yüksek bir aralık sunması iPhone 7 RED modelinin bir yandan tercih edilmeyeceği düşüncesini ortaya çıkarırken bir yandan da RED model olması ve özel bir proje için yapılması da telefonların satışının yüksek seviyede seyredeceğini de göstermişti. Tüm bu beklentiler arasında satışa çıkan akıllı telefonların sonunda ne kadar satış elde edeceği de netlik kazandı.

350 Bin Adet iPhone 7 RED

Aslında Apple’ın akıllı telefonlarının bu sene Çin genelinde satış oranlarında ciddi bir düşüş yaşadığı da biliniyor. Hatta Çinli teknoloji markalarının arkasına düşerek 5.sırada yer alan markanın kırmızı renk hamlesi ise bu durumu tamamen değiştirdi. Sadece ön kayıtlarında Çin genelinde Apple’ın iPhone 7 RED modeline 350 bin kullanıcının kayıt yaptırdığı açıklandı.

iphone red satışları
iPhone 7 RED satışa çıktı

350 bin ön siparişi olması markanın şimdiden diğer serilerden çok daha yüksek bir satış elde edeceğini de gösteriyor. Bunlarla beraber telefonların satışa çıkmasından sonra ise serinin 2 katı daha satış elde ettiği belirtiliyor. Neredeyse 1 milyonu bulduğu belirtilen satışlarla beraber iPhone 7 serisinin Çin genelinde elde etmiş olduğu yükselişte devam etmiş olacak.

Neden Kırmızı Model Çin’de Çok Satılıyor?

Aslında iPhone 7 RED modelinin Çin genelinde beklenen rakamlardan çok daha yüksek bir aralıkta satılmasının bir nedeni var. Markanın akıllı telefonlarında herhangi bir değişim olması nedeniyle değil de satışların bu denli yükselmesinin Çin’de kırmızı rengin bambaşka bir anlam ifade etmesi nedeniyle olduğu da belirtiliyor. İyi şans ve neşe anlamına geldiği belirtilen kırmızı renk ile beraber iPhone 7 satışlarının Çin genelinde bir kez daha canlanmış olması ile beraber Apple’ın yeni rekorlara da imza atacağı düşünülüyor. Bakalım iPhone 7 RED modeli ne kadar satacak? Rekor gelecek mi?

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?