Keşke Gelse Dedirtecek iPhone 13 Konsept Çalışması

0
186
iPhone 13,

iPhone 13, yavaş yavaş aklımızda şekillenmeye başladı. Akıllı telefon tasarım açısından nasıl olacak bazı bilgileri elde etmiş durumdayız. Beklentimiz yine çentik alanının kullanıldığı ve sadece daha da küçültüldüğü bir tasarım görmek.

iPhone’un yeni modelinde de çentik olacağı sadece iddialarla sınırlı değil. Paylaştığımız haberleri takip eden kullanıcılar bilecektir ekran koruyucu panellerinin sızdırıldığı söyleniyor ve burada da tasarım doğrulanıyor.

Tabii ki net bir şey yok ama Apple’ın bu tasarımla gelmesi, markanın yeni akıllı telefon trendlerinden biraz daha uzaklaşmasına neden olabilir. Bugün çok iddialı akıllı telefonlar geliyor ve çok farklı tasarımlar görüyoruz. İşte bir tasarımcı bu yapıdan yola çıkarak yeni bir konsept çalışması hazırladı.

İlginizi Çekebilir: Opera iOS Sürümü Güncellendi! Değişimler Neler?

iPhone 13 için Harika Konsept Çalışması

Yeni iPhone akıllı telefonları için yapılan çalışmada, tamamen beklentilerin dışına çıkıldığını anlıyoruz. PS Desing tarafından yapılan çalışmada iPhone ile Xiaomi Mi 11 Ultra akıllı telefonlarının bir araya getirildiği görülüyor. Görsellere baktığımız zaman arkada kamera alanının tam boy olacağını anlıyoruz. Daha önce böyle bir kamera alanı POCO telefonlarında kullanıldı.

iPhone 13,

Oradan yola çıkarak hazırlandığını düşündüğüm çalışmada arka kısımda ikinci bir ekranın bulunacağı vurgusu da yapılmış. Yine bu da Mi 11 Ultra akıllı telefonları için beklenen tasarım hamlesi. Bu akıllı telefonlarda da arka kısımda kameraların hemen yanında ikinci bir ekran geleceği söyleniyor.

Ekranın yanında yer alan kameralar ise iPhone yapısına uygun olarak tasarlanmış durumda. Çerçeve kısmında da değişiklikleri getiren çalışmanın bu kısımlarda da daha oval bir yapıya geçiş yaptığını anlıyoruz.

iPhone 13,

Düz kenarlar yerine oval kenarların hayal edilmesi ne kadar mantıklı olmuş tartışılır. Asıl değişiklik ön kısım için vurgulanmış. Tasarımcı iPhone 13 akıllı telefonlarının ön kısımda herhangi bir çentik ya da herhangi bir kamera alanı kullanmayacağını düşünmüş.

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı

Dediğimiz gibi bu tasarımın gerçeği yansıtması çok muhtemel değil. Ama yine de gelse dikkat çekecek bir telefon serisi sunulmuş olurdu orası kesin.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?