Kaybolan Apple Pencil Nasıl Bulunur?

0
1137

Apple’ın Find My iPhone (iPhone’u Bul) uygulaması ile kaybolan ya da çalınan iPhone’unuzu bulabiliyorsunuz. Peki Apple Pencil‘ınız kaybolursa nasıl bulabilirsiniz? Apple’ın böyle bir uygulaması yok ancak üçüncü taraf bir iPad Pro uygulaması ile bunu yapmak mümkün.

Apple, iPad ürün yelpazesi ile yalnızca kişisel kullanım için bir tablet isteyenler ve işyerinde ya da eğitim kurumunda kullanmak için Pro sürümüne ihtiyacı olanlar da dahil olmak üzere her türlü kullanıcı için mükemmel bir iş çıkardı.

apple pencil kayboldu

Apple’ın ürün yelpazesi tüm temel aksesuarların yanı sıra, iPad Pro için Apple Pencil gibi isteğe bağlı ve gerçekten pahalı aksesuarları da içeriyor. Peki sahip olması bütçeyi zorlayan Apple Pencil’ınızı nasıl takip edersiniz? Ya da kaybolan Apple Pencil nasıl bulunur? Bu konuda iPad için yeni bir Bluetooth LE cihaz takip uygulaması size yardımcı olabilir.

Bluetooth Finder uygulaması esasen Apple Pencil veya giyilebilir bir aktivite takip cihazı gibi Bluetooth ile çalışan birçok cihazı bulmanıza yardımcı olabilir.

Bluetooth Finder (Bluetooth Cihaz Bulucu)

Uygulamanın arkasındaki geliştirici, ilk olarak Apple Pencil’ı destelemeyi planlamıştı ancak App Store’da bu Apple’a özel kullanıma izin verilmedi. Uygulama daha sonra ek cihazları da destekleyecek şekilde güncellendi ve genişletildi. Ancak uygulama, iTunes’daki simgesi ile hala Apple Pencil asistanı gibi görünüyor.

Bluetooth Finder uygulaması yüklendiğinde, Apple Pencil üzerinde tarama yapmak ve yerini saptama konusunda yaklaşık mesafe sağlamak için üçgenleme (triangulation) yöntemleri kullanılıyor. Bluetooth’un erişim seviyesini bilen herkes, uygulamanın kısıtlamalarını anlayışla karşılayacak ve uygulamanın gerçekten yakın çevrede nereye koyulduğu hatırlanmayan bir Apple Pencil veya başka bir cihazı bulmaya çalışırken kullanıldığını anlayacaktır. Uygulamada GPS sistemi bulunmuyor, bu nedenle hizmet kapsamı Bluetooth mesafesi ile sınırlıdır.

Uygulama iTunes‘da 3.99$ fiyat etiketi ile satılıyor. Ancak, Apple Pencil’ın ne kadar pahalı olduğunu ve evde ya da herhangi bir yerde yanlışlık kaybedilmesinin ne kadar kolay olduğunu düşününce, bu fiyatı önemsemeden ödeyebilecek kullanıcılar olduğunu düşünüyoruz.

İLGİLİ HABER:  AirPower Resmi Sitede Görüntülendi

Bluetooth Finder İndir

İlginizi Çekebilir: iPad Pro ve Apple Pencil için En İyi Çizim Uygulamaları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?